کد خبر: ۶۵۳۶۸۵۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲

معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر مقام رهبر معظم انقلاب گفت: نماز جمعه یکی از سنت‌های حسنه اسلامی است که اگر جایگاه واقعی خود را در جهان اسلام داشت امروز عده‌ای کم قبله اول مسلمانان را اشغال نکرده بودند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در خطبه نماز جمعه امروز شیراز، گفت: نماز جمعه یکی از سنت‌های حسنه اسلامی است که اگر جایگاه واقعی خود را در جهان اسلام داشت امروز عده‌ای کم قبله اول مسلمانان را اشغال نکرده بودند.

وی افزود: اگر خطبای نماز جمعه در جهان اسلام به حقیقت خطبه‌ها اهتمام ورزیده بودند امروز رژیم صهیونسیتی با سه میلیون جمعیت نمی‌توانست قبله نخست یک میلیارد مسلمان را اشغال کند و به خود جرات نمی‌داد که اینگونه وحشیانه در این سرزمین‌ها جنایت و کشتار کند.

حجت الاسلام و المسلمین مروی یادآور شد: این جنایات نتیجه خالی شدن محتوای نماز‌های جمعه در جهان اسلام است و اگر در این نماز‌های جمعه درد‌های مسلمانان و جهان اسلام گفته می‌شد اینگونه مسلمانان دچار غفلت نمی‌شدند و دشمنان از این غفلت حداکثر سو استفاده را نمی‌کردند.

معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با گرامی داشت ائمه جمعه پیشین به ویژگی‌های مرحوم آیت الله ایمانی اشاره کرد و گفت: این فقیه مجاهد ۱۰ سال با صلابت و قاطعیت جایگاه امامت جمعه را اداره کرد و امروز با انتصاب رهبری، فردی امین، صالح فاضل و با سابقه ۱۷ سال امامت جمعه، برای جایگاه امامت جمعه شیراز و نمایندگی، ولی فقیه در فارس قرار داده شد که لازم است همه علما، دانشگاهیان، مسئولان و آحاد مردم برای انجام این مسئولیت سنگین او را کمک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور هم پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز با اشاره به فضایل نماز جمعه گفت: خداوند متعال که بهترین روزی‌ها در دست اوست، برترین و ممتاز‌ترین روزی خودش را در سفره هفتگی نماز جمعه قرار داده است.

حجت الاسلام علی اکبری که به مناسبت اقامه اولین نماز جمعه شیراز به امامت امام جمعه جدید این شهر سخن می‌گفت، به جایگاه استان فارس و شهر شیراز اشاره کرد و گفت: این خطه همواره در قله علم، تدین، هویت دینی، فرهنگ و ادب و ایثار و شهادت است و لازم است همه با همت و وحدت حول نماینده، ولی فقیه که نماینده حکمت، تدبیر، مهر، محبت و ولایت است، مسیر پیشرو را ادامه دهند.

معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه امروز شیراز حکم انتصاب نماینده جدید، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را در جمع نمازگزاران قرائت کرد.
انتهای پیام/ر

نماز جمعه عامل وحدت امت اسلامی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر