کد خبر: ۶۵۳۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کارشناس امور اقتصادی گفت:با توقف راحت طلبی‌هایی که منجر به خام فروشی می‌شود، می‌توانیم به بالاترین حد تکنولوژی دست یابیم.

تکیه بر آسان طلبی ها و خام فروشی‌هاقاسم رحمتی کارشناس امور اقتصادی در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره اقدامات لازم برای تحقق شعار سال، اظهار کرد: باید تمام قوا به طور جهادی عمل کنند. اقدام جهادی در نگاه اول شاید تصور دینی را برای افراد ترسیم کند اما در حقیقت این مفهوم کلید واژه موفقیت بسیاری از کشور‌های توسعه یافته و غیر مذهبی است.

وی ادامه داد: در گذشته سطح اطلاعات و فناوری صنعت کره جنوبی  با کشور ما برابری می‌کرد اما وجود روحیه جهادی در میان مسئولان و مردمان این کشور آنها را  به دستاورد‌های چشمگیری رساند.

رحمتی با اشاره به به ذخایر و دارایی‌های بی شمار ایران و چالش‌های زیرساختی  کشور، افزود: با  توقف راحت طلبی هایی که منجر به خام فروشی می‌شود، می توانیم  به بالاترین حد صنعت و تکنولوژی دست پیدا کنیم.

کارشناس امور اقتصادی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی اکنون چاره ساز بسیاری از چالش‌های اقتصاد است و با روی آوردن به اقتصادی درون زا و برون نگر می‌توانیم مسیر خود را برای پیشرفت و تعالی هموار کنیم.

وی اضافه کرد: متأسفانه بیشتر همایش‌ها جنبه تزئینی و تفریحی به خود گرفته است این در حالی است که هزینه‌های هنگفتی صرف برگزاری آنها می‌شود.

رحمتی بیان کرد: اگر در عوض هزینه‌های کلانی که صرف برگزاری همایش‌ها می شود به مولفه‌های دانشی و پژوهشی روی بیاوریم به دستاورد‌های قابل تحسینی خواهیم رسید. متأسفانه غفلت‌های این چنینی در کشور ما تازگی نداشته و همچنان دنباله دار است.

کارشناس امور اقتصادی تصریح کرد: بی توجهی به فرمایش‌های مقام معظم رهبری نشان دهنده ناتوانی مسئولان در اجرای سیاست های ابلاغی است. مدیران لایقی باید عهده دار مسئولیت ها باشند.

وی تشریح کرد: پاشنه آشیل اقتصاد کشور در تعارض‌های مقرراتی واقع شده است که با روی آوردن به اقتصاد مقاومتی قادر به رفع بخش عظیمی از مشکلات زیرساختی خواهیم بود.

رحمتی گفت: محقق نشدن شعار سال ناشی از عوامل مختلفی همچون بی‌توجهی به فرمایش‌های مقام معظم رهبری، ضعف‌های زیرساختی، نبود مفهوم و باور های جهادی، تکیه بر آسان طلبی ها و خرده فروشی‌ها و غیره است. تا زمانی که این موانع رفع نشود هیچ یک از شعارهای سال آنگونه که انتظار می رود به مرحله اجرایی و تحقق نمی رسند.

انتهای پیام/

چرا کره جایگاه خوبی در صنعت پیدا کرده است؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر