کد خبر: ۶۵۴۰۸۰۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶

اختراع وتولید دستگاه خشک کن سنگ ایرانی در یک واحد صنعتی در اراک ۱۱ میلیون دلار صرفه جویی ارزی درپی داشته است.

صرفه جویی ۱۱ میلیون دلاری با اختراع وتولید دستگاه خشک کن سنگ ایرانی در اراکبه گزارش خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ تولید دستگاه خشک کن سنگ ایرانی در یک واحد صنعتی اراک ۱۱ میلیون دلار صرفه جویی ارزی درپی داشته است.

این واحد صنعتی در اراک موفق به ثبت اختراع دستگاه خط خشک کن تابشی انواع سنگ‌های تزئینی در سازمان مالکیت صنعتی ایران شده است.

واحد صنعتی اراک با تولید صنعتی دستگاه خط خشک کن تابشی سنگ، تاکنون ۵۰ دستگاه از این محصول را تولید و در کارخانه‌های برش و فرآوری سنگ در سراسر کشور نصب کرده است.

یادگاری مسئول تولید خط خشک کن سنگ در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک گفت: برای برش و فرآوری سنگ‌های ساختمانی، از آب در کنار تیغ‌های برش استفاده می‌شود و به دلیل بافت اسفنجی سنگ، آب جذب شده پس از فرآوری، کیفیت سنگ‌های فرآوری شده را کاهش می‌دهد که برای حل این مشکل از دستگاه خشک کن استفاده می‌شود.

کربلایی مدیرعامل این واحد صنعتی هم با اشاره به اینکه قیمت این دستگاه از نمونه خارجی ارزان تر است، گفت: نمونه خارجی این محصول که با انرژی برق و با استفاده از اشعه یووی کار می‌کند ۱۴ میلیارد ریال قیمت داشته در حالی که این دستگاه بومی تولید داخل با انرژی گاز طبیعی کار می‌کند و ارزش آن پس از نصب حدود یک میلیارد ریال است.

هر سال ۳۳ هزار تن سنگ ساختمانی در ۳ هزار واحد برش و فرآوری کشور تولید می‌شود که بهره مندی از دستگاه خشک کن تابشی ضمن جلوگیری از خروج ارز باعث افزایش کیفیت سنگ فرآوری شده هم نمی‌شود.

انتهای پیام/ ج.

اختراع و تولید دستگاه خشک کن سنگ ایرانی در یک واحد صنعتی در اراک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر