کد خبر: ۶۵۴۱۱۷۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
سرپرست میراث فرهنگی اردبیل؛

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ضرورت معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان خلخال تاکید کرد.

نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، تصریح کرد: ضروری است جشنواره های متنوع به منظور معرفی قابلیت های گردشگری خلخال تعریف شود.

وی افزود: به ویژه با کمک برندسازی جشنواره ها می توان قابلیت های این منطقه را در سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خصوص یکی از مطالبات شهروندان خلخالی مبنی بر راه اندازی موزه این شهر اضافه کرد: میراث فرهنگی استان عزم جدی برای احیا و راه اندازی مجدد موزه دارد.

به گفته فلاحی در صورتی که شورای شهر تمایل به تسریع این مهم دارد می تواند با اختصاص ساختمان فعلی شورا، میراث فرهنگی را در این خصوص یاری کند و در غیر این صورت مرمت بنای موزه از اولویت های میراث فرهنگی است.

وی با تاکید به اینکه اشیا موزه به صورت امانت در بخش مخزن موزه باستان شناسی اردبیل نگه داری می شود، ادامه داد: هیچ دغدغه و مشکلی از بابت بازگرداندن اشیا وجود ندارد و به محض مشخص شدن ساختمان موزه تمامی اشیا به خلخال بازگردانده خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خصوص بهسازی محله تاریخی «قالا باشی» نیز افزود: نگاه ما به برنامه های شهرداری مثبت و حمایتی است و امید می رود به زودی بهسازی بافت فرسوده این بخش از شهر تعیین تکلیف شود.

فلاحی با تاکید به اینکه از شمال تا جنوب استان پروژه های توسعه محور در حوزه گردشگری تعریف شده است، اضافه کرد: بر اساس نظر مساعد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هر شهری، شهردار و شورای شهر همکاری با میراث فرهنگی داشته باشند، برنامه و پروژه های ویژه در آن شهر اجرا خواهد شد.

وی افزود: در شهر خلخال نیز در صورتی که شورای شهر همکاری مطلوبی با ما داشته باشد، برنامه های متنوع اجرا کرده و به صورت ویژه پروژه هایی تعریف خواهیم کرد.

انتهای پیام/ح

میراث فرهنگی اردبیل عزم جدی برای احیا و راه اندازی مجدد موزه دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر