کد خبر: ۶۵۴۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ؛

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: نقشه راه تامین مالی خارجی استان با همکاری وزارت کشور و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی اقتصادی کشور در دست تدوین است.

نقشه راه تامین مالی خارجی استان، در دست تدوین

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ شکوه میرشاهی افزود: اقدامات اجرایی مربوط به تهیه این نقشه از سال گذشته آغاز و اولین جلسه نیز در سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی کشور برگزار شده است.

وی گفت: طبق برنامه هدف‌گذاری شده در کشور سال 97 باید در مجموع به میزان 15 میلیارد دلار از منابع مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق سرمایه‌های خارجی تهیه گردد که خراسان رضوی به عنوان استانی پیشرو از سال گذشته به این موضوع ورود داشته است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی افزود: به منظور تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی در افق 1400 و در راستای تدوین اهداف برنامه ششم توسعه سالانه 130 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز است که باید 25 درصد از این مبلغ از منابع خارجی تأمین گردد.

میر شاهی گفت: طبق برنامه منابع فاینانس و مستقیم خارجی تشکیل دهنده این میزان از سرمایه مورد نیاز خواهد بود که در تبصره 4 قانون بودجه سال جاری نیز راهکار‌های قانونی آن دیده شده است.

وی افزود: جذب سرمایه خارجی خراسان رضوی در سال گذشته با 580 میلیون دلار سرمایه مصوب عملکرد مطلوبی داشت وامسال هم تلاش می‌شود، این روند ادامه یابد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط بین المللی حاکم، تمرکز استان بر روی ایجاد مشوق‌هایی در راستای جذب سرمایه‌های خرد خارجی از کشور‌های همجوار است که از ابتدای امسال به منظور رفع موانع سرمایه‌گذاری اقدامات خوبی صورت گرفته و اطلاع رسانی لازم در این رابطه انجام خواهد شد.

میر شاهی افزود: انتظار است دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی طرح‌های دارای اولویت خود اقدام و فرایند‌های اجرایی و ملزومات طرح را برای ارائه بسته کامل سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خارجی یا استفاده از منابع فاینانس آماده کنند.

انتهای پیام//م. ن
 

تدوین نقشه راه تامین مالی خارجی خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر