کد خبر: ۶۵۴۱۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

فیلم (پا دیرَه ای) با موضوع حفظ سنت‌های مراسم جشن عروسی تربت جام در روستای تیمنک از توابع بخش مرکزی تربت جام ساخته شد.

ساخت فیلم (پا دیرَه ای) با موضوع حفظ سنت‌ها در تربت جام

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد  احمد منصوری کارگردان فیلم کوتاه (پا دیرَه ای) گفت: این فیلم با موضوع مستند داستانی و در راستای حفظ سنت‌های تربت جام ساخته می‌شود و نگاهی دارد به وضعیت گذشته مراسم‌های جشن عروسی که با کمترین هزینه انجام می‌گرفت و در حال حاضر این سنت‌های منطقه در حال فراموشی است.

وی گفت: توجه به سبک زندگی اسلامی ـ. ایرانی می‌تواند هزینه‌های جوانان را برای زندگی مشترک کاهش دهد و اکنون تجملات بخصوص موسیقی‌های غربی همچون «دی جی» با فرهنگ‌های منطقه هم خوانی نداشته و لازم است فرهنگ اصیل شهرستان همچون مراسم (پا دیرَه ای) که برای جشن‌های عروسی در گذشته کاربرد فراوانی داشته دوباره احیاء شود.

کارگردان این فیلم کوتاه افزود: این فیلم در دو روستای تیمنک و جهان آباد به مدت ۵ روز با عوامل حرفه‌ای سینما در حال تصویر برداری است و ۱۵ نفر در قالب تیم حرفه‌ای این فیلم کوتاه ساخته خواهد شد.

احمد منصوری گفت: این فیلم ۲۵ دقیقه‌ای خواهد بود که در ۱۰ سکانس تصویر برداری می‌شود که مدت دوماه مرحله پیش تولید خود را طی کرده ودر حال حاضر به مرحله تولید رسیده است.

شایان ذکراست که این فیلم کوتاه در قالب مستند داستانی است که به تهیه کنندگی: شرکت سینمایی رویا فیلم، نویسندگی: پری چهره سهیلی، تصویربرداری: عظیم زاده تهرانی، موسیقی: غلامحسین صوفی و گریم: محمد سام کیانی فر همکاری و تولید می‌شود.

انتهای پیام//م. ن

ساخت فیلم کوتاه در تربت جام

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر