کد خبر: ۶۵۴۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: ۳ تیم پزشکی "طرح شهید رهنمون" به مناطق محروم و نیمه برخوردار شهرستان پلدختر اعزام شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ ناصر بابایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت پلدختر سه تیم پزشکی طرح شهید رهنمون به مناطق محروم و نیمه برخوردار "پیرمار، حلد و هلد" از توابع بخش معمولان شهرستان پلدختر اعزام شد.

وی افزود: تیم‌های پزشکی، درمانی ۱۲ نفره در قالب پزشک، ماما، پرستار، کارشناس بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، تغذیه ودارویار همراه با وسایل و تجهیزات پزشکی به مدت یک روز برای ارائه خدمات بهتر به مردم این مناطق اعزام‌شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر عنوان کرد: خدماتی که در این اعزام ارائه شد ‏شامل ویزیت، نمونه‌گیری و انجام آزمایش‌ها، کنترل آب، کلرزنی، توزیع کلر، پایش آن در قالب کلر سنجی، ارائه دارو و خدمات بهداشتی و آموزشی به‌صورت رایگان به اهالی این مناطق بوده است.

بابایی به ارائه خدمات و آموزش به خانوار‌های در این مناطق اشاره کرد و گفت: علاوه بر خدمات پزشکی، برنامه آموزش درزمینهٔ آب، مواد غذایی، آموزش تغذیه به زنان، دفع صحیح و بهداشتی زباله‌ها به‌صورت چهره به چهره توسط کار‌شناسان مربوطه در راستای تأمین اهداف محرومیت‌زدایی، حفاظت از سلامت انسان‌ها و کاهش درد و رنج مردم به آن‌ها ارائه شد.

وی بیان کرد: در این طرح بروشور‌های مربوط به حوزه سلامت ازجمله دهان و دندان، بیماری تب مالت، سالک، التور، هپاتیت، در اختیار مردم قرار گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر اظهار داشت: در این طرح ۶۶ نفر از مردم مناطق هلد، حلد وپیرمار مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند که ۵۲ نفر تحت مشاوره پزشکی، ۴۰ نفر نمونه‌گیری و آزمایش و ۹ نفر از زنان از خدمات مامایی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/ د

۳ تیم پزشکی به مناطق محروم پلدختر اعزام شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر