کد خبر: ۶۵۴۲۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
رئیس اداره اورژانس هوایی کشور مطرح کرد؛

سرور با اشاره به فعالیت کنونی ۳۳ پایگاه اورژانس هوایی از افزایش ۵ پایگاه دیگر تا هفته آینده خبر داد.

افزایش ۳ پایگاه اورژانس هوایی تا هفته آیندهبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد سرور رئیس اداره اورژانس هوایی کشور با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی از سال ۷۹ در کشور با همکاری وزارت بهداشت و وزارت دفاع، از انتقال بیش از ۲۰ هزار مصدوم و بیمار به مراکز درمانی کشور توسط اورژانس هوایی از زمان راه اندازی تا کنون خبر داد.

 وی ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح تحول سلامت تا پایان سال گذشته، ۷۲۲۵ ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام و ۱۰۶۲۰ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده است.

وی با بیان اینکه تا قبل از آغاز طرح تحول سلامت، ۵ پایگاه اورژانس هوایی در کشور وجود داشت افزود: در حال حاضر ۳۳ پایگاه اورژانس هوایی در کشور فعال است که در هفته آینده به ۳۸ پایگاه افزایش می‌یابد.

رئیس اداره اورژانس هوایی کشور گفت: ۶ بالگرد جدید اورژانس هوایی خریداری و در برخی از مناطق کشور از جمله گناباد، تهران، کرج، ایرانشهر و سمنان مستقر می‌شوند همچنین بر اساس توافقات انجام شده ۲ فروند بالگرد جدید دیگر خریداری شده که به زودی به ظرفیت کشور اضافه می‌شوند.

سهم 25 درصدی حوادث غیرترافیکی از اورژانس هوایی

 سرور به تشریح عملیات‌های اورژانس هوایی از آغاز طرح تحول سلامت تا کنون پرداخت و بیان کرد: ۵۶ درصد از تعداد کل مصدومان و بیماران انتقال داده شده مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۵ درصد مربوط به حوادث غیرترافیکی بوده اند همچنین ۱۰ درصد از ماموریت‌های اورژانس هوایی مربوط به انتقال مادران باردار، ۶ درصد از ماموریت‌ها مربوط به بیماران قلبی و افراد دچار سکته قلبی شده و ۳ درصد نیز مربوط به بیماران دچار سکته مغزی شده بوده اند.

وی در خصوص پایگاه‌هایی که بیشترین ماموریت اورژانس هوایی را در سال ۹۶ انجام داده اند، گفت: پایگاه اورژانس هوایی تهران با ۳۴۳ ماموریت، پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز با ۳۲۲ ماموریت و پایگاه اورژانس هوایی ایلام با ۱۸۴ ماموریت توانسته اند در سال ۹۶، در رده اول تا سوم فعال‌ترین پایگاه‌های اورژانس کشور قرار بگیرند.

رئیس اداره اورژانس هوایی کشور در پایان یادآور شد: در پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز لرستان که تعداد ماموریت‌های آن در سال ۹۶ در رده دوم قرار داشته، ۷۰ درصد از ماموریت‌ها با توجه به صعب العبور بودن مسیر‌ها و عدم امکان تردد آمبولانس، مربوط به انتقال مادران باردار بوده و از زمان راه اندازی این پایگاه تا کنون، مرگ مادران باردار در این منطقه از کشور، ۵۰ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر