کد خبر: ۶۵۴۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بر اثر برآورد‌های اولیه باران شدید، جاری شدن سیل و بارش تگرگ در مناطق مختلف استان در دهه پایانی اردیبهشت 770 هزار و 543 میلیون ریال به حوزه کشاورزیخسارت وارد کرد.

کشاورزی خراسان رضوی بیش از 770 میلیارد ریال براثر سیل اخیر خسارت دیدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ مزروعی افزود: جاری شدن سیل و بارش تگرگ به مزارع، باغ ها، آبزیان، حوزه دام و تاسیسات و ساختمان‌های کشاورزی و منابع آب خسارت وارد کرده است.

وی گفت: بر اثر این بارندگی ها، هفت هزار و 905 هکتار از کشتزار‌های استان 171 هزار و 868 میلیون ریال و 15 هزار و 894 هکتار از باغ‌های منطقه نیز 514 هزار و 909 میلیون ریال آسیب دیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: تلف شدن هزار قطعه ماهی و 638 راس دام سبک و خسارت 783 هزار و 508 میلیون ریالی به تاسیسات و ساختمان‌های کشاورزی و منابع آب استان از دیگر خسارات بارندگی‌های شدید 10 روز گذشته در استان است.

مزروعی گفت : مبلغ نهایی خسارات بارندگی‌ها و سیل اخیر در استان در حال جمع بندی است.

گفتنی است این بارندگی و سیلاب به بخش راه خراسان رضوی هم 86 میلیارد و 460 میلیون ریال و به حوزه تاسیسات آب و فاضلاب این استان نیز 15 میلیارد و 450 میلیون ریال خسارت وارد آورده است.

انتهای پیام / م .ا
 

خسارت بارندگی و سیلاب به بخش کشاورزی خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر