کد خبر: ۶۵۴۳۰۳۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
سخنگوی شورای شهر تهران:

علی اعطا اظهار داشت: کلیه مجوز‌های برج باغات که بعد از مصوبه ۲۲ اسفند شورای شهر صادر شده، تخلف است.

مجوز‌های برج باغ بعد از ۲۲ اسفند ۹۶ تخلف استبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از گذشته تهران را به باغات آن می شناختند، گفت: در دوره های مختلف تاریخی باغات تهران توسعه پیدا کردند اما در سالهای اخیر با مصوبه برج باغ بخشی از باغات تهران از بین رفتند.

وی افزود: ما نمی گوییم هر آنچه که بوده از بین رفته،  اما بخش قابل توجهی از باغات خشک شده است.

سخنگوی شورای شهر با اشاره به اینکه در شورا دو موضوع را همزمان پیگیری کردیم، اظهار کرد: بخش اول اتفاقی بود که در بودجه 97 افتاد و در مصوبه بودجه 97 یکی از مواردی که در شورا بر سر آن بحث شد، پیشنهاد کمیسیون محیط زیست برای اختصاص ردیف بودجه برای کمک به باغات با اولویت مناطق کم برخوردار از فضای سبز بود.

اعطا ادامه داد:  5 منطقه در اولویت قرار گرفتند. در سال 97 شهرداری تهران می تواند از این ردیف استفاده کند و تا سقفی که گفته شد به باغات کمک کند.

وی با بیان اینکه این مصوبه علی رغم حسن نیت در هدف، آثار مخرب در عمل  داشت، اظهار کرد: ما به خاطر وعده ای که پیش از انتخابات داده بودیم، در اولین جلسه شورای شهر پنجم مصوبه برج باغات را لغو کردیم. بعد از لغو مصوبه تصمیم گرفتیم به گونه ای برخورد شود که مالکین هم منتفع شوند.

اعطا خاطر نشان کرد: بر همین اساس مجوزهای احتمالی که در فاصله لغو مصوبه 22 اسفند و مقطعی که شهرداری باید مصوبه را به مناطق ابلاغ می کرد، بازبینی کردیم.

وی با بیان اینکه در مورد مجوزهایی صادره قبل از مصوبه 22 اسفند نمی توانیم کاری انجام دهیم، اظهار کرد: اگر بعد 22 اسفند تخلفی در مناطق صورت گرفته باشد، حتما پیگیری و برخورد می کنیم.

انتهای پیام/

 

علت لغو مصوبه برج باغ در شورای شهر پنجم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر