کد خبر: ۶۵۴۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱

مجوز دسترسی به اطلاعات محرمانه کاخ سفید پس از حدود یک سال، به طور دائم به جرد کوشنر داده شد.

اعطای مجدد مجوز دسترسی به اطلاعات محرمانه کاخ سفید به داماد ترامپبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، پس از محدود شدن دسترسی جرد کوشنر، داماد ترامپ، به اطلاعات محرمانه کاخ سفید، یک منبع آگاه اعلام کرد بار دیگر این مجوز به صورت دائم به وی اعطا شد.

در حال حاضر کوشنر یکی از مشاوران ارشد ترامپ است که نقش برجسته ای در امور دیپلماتیک خاورمیانه دارد؛ اما بررسی سوابق کوشنر از سوی پلیس اف بی آی موجب شد وی حدود یک سال در دسترسی به اطلاعات محرمانه کاخ سفید با محدودیت رو به رو شود.

برخی از مقامات معتقدند طولانی شدن روند تحقیقات در خصوص کوشنر و اعطای مجدد مجوز دسترسی به اطلاعات محرمانه کاخ سفید حاکی از بروز برخی مشکلات قانونی در پرونده وی است. مقامات کاخ سفید اظهار کردند چنین روند طولانی برای بررسی سوابق یک مقام دولتی که دارای پیشینه مالی و تجاری پیچیده ای است و با افراد خارجی بسیاری تماس دارد، دور از انتظار نیست. با این حال تحقیقات مولر در خصوص جلسات کوشنر با برخی مقامات روس این پرسش را مطرح می کند که آیا بازرسان شواهدی را مبنی بر تهدید امنیتی بودن کوشنر پیدا کرده اند یا خیر.

این مجوز امنیتی کوشنر را قادر می سازد به محرمانه ترین و حفاظت شده ترین اسرار کاخ سفید، از جمله خلاصه اطلاعاتی روزانه ترامپ، دسترسی داشته باشد. اصولا این مجوز به افرادی داده می شود در جلسات سطح بالای کاخ سفید حضور دارند.

انتهای پیام/

دسترسی دوباره کوشنر به اطلاعات محرمانه کاخ سفید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر