کد خبر: ۶۵۴۴۳۹۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

امام جمعه ریگان گفت: منویات رهبری عظیم الشان فصل الخطاب برجام است و هر مسئولی که بخواهد برخلاف فرمایشات نصایح پدرانه ولایت عمل کندمترود ملت ایران است .

منویات رهبری عظیم الشان فصل الخطاب برجام استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی با اشاره به وفات حضرت خدیجه کبری (س)اظهار کرد: در عصر جاهلیت که وجود زن پاکدامن بسیار کم بود وبسیاری از زنان در عصر جاهلیت به انحرافات عصر جاهلیت الوده بودند این خدیجه کبری بود که به خاطر قداست وپاکی در همه ابعاد به عنوان طاهره ملقب گردید .

وی به روز نسیم مهر حمایت از خانواده زندانیان اشاره نمود وابراز کرد: در صورت عدم حمایت از خانواده زندانیان اسیب هایی همچون طلاق همسران زندانیان ترک تحصیل فرزندان زندانیان گرایش اعضای خانواده زندانیان به مشاغل کاذب وناهنجاریهای اخلاقی واجتماعی وروانی برای خانواده های زندانیان به عنوان زنگ خطری است که می تواند امار جرم را هم بر جامعه وهم بر خانواده زندانیان اضافه کند .

امام جمعه ریگان به سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی وروز قانون اشاره نمود وتصریح کرد: براساس قانون اساسی عهد نامه ها وقراردادها موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد وتا زمانی که مجلس انها را تصویب نکرده است جنبه قانونی ندارد ولازم الاجرا نیست .رنجبر ماهانی ابراز گرد امروز متاسفانه برخی از موافت نامه ها قراردادهایی که محرمانه امضا میشوند در کشورمجلس هیچ نظارتی وتصمیمی در انها ندارد لذا مجلس شورای اسلامی در این موارد باید نظر کارشناسی بدهد .

وی به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسولان نظام اشاره نمود واظهار کرد:معظم له فرمودند انعطاف در برابر دشمن دشمن را گستاخ تر می کند وایستادگی باعث عقب نشینی دشمن میشود .

امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه معظم له فرمودند باید حرکت شجاعانه انجام داد صرف محکوم کردن بدعهدی های امریکا دردی را دوا نمی کند اقدام عملی لازم است بیان داشت: لذا مسولین نظام ودولتمردان ما بدعهدی امریکا را اعلام می نمایند شما در مقابل بد عهدی امریکا چکار انجام دادید وچه اقدام عملی انجام دادید .

رنجبر ماهانی افزود: این ایستادگی وشجاعتی که مقام معظم رهبری می فرمایند بارها معظم له در فرمایشاتشان شاهد ونظاره ان بودیم .

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند اگر امریکائیها برجام را نقض کنند ما ان را اتش می زنیم که این یک حرکت شجاعانه وموضع محکمی بود که معظم له داشتند اظهار کرد: این مطلب را فراموش نمی کنیم که برخی ها بلا فاصله بعد از چند روزغلط های اضافه کردند وگفتند مگر اتش ومنقلی هست که عهد نامه ها را در ان بیندازیم این جمله یعنی انعطاف در مقابل دشمن است .

امام جمعه ریگان عنوان کرد: ما در مقابل دشمن نباید انعطاف نشان دهیم بلکه باید با قاطعیت ومحکم ایستادگی نماییم .

رنجبر ماهانی افزود: اروپائیها قصد دارند در برجام ما را همراهی کنند تا از دو طرف منفعتی را کسب نمایند که قابل اعتماد نیستند
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند حل مسائل کشور را به برجام گره نزنید اظهار کرد: در طول این چند سال هوای پاک اشامیدنی اشتغال و ...تمام مشکلات واسیب هایی که در جامعه داشتیم همه را به برجام گره زدند .

امام جمعه ریگان اظهار کرد: بعضی ها اعلام می کنند پس از انعقاد برجام بیش از 100میلیارد دلاروارد کشور شده است این تصور باطلی است.

رنجبر ماهانی بیان داشت: اقتصاد کشور را از راه برجام اروپایی نمی توان جلو برد باید به ظرفیت داخل تکیه کنیم که همان اقتصاد مقاومتی است .

وی افزود: برجام اب ونانی سر سفره فقرا و نیازمندان نیاورده است قشر ضعیف با تورم زیاد گرانی ها صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند .

امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه برخی ها در شهرستان ریگان فقط با یارانه زندگی می کنند افزود :افرادی به دفتر ما مراجعه می کنند که ما در سر سفره سحر وافطارخجالت زن وبچه هایمان می شویم. 

رنجبر ماهانی افزود: جوانهای تحصیل کرده با مدرک لیسانس وفوق لیسانس بیکار ونه شغلی نه درامدی واین در حالی است که مسولین اقتصاد مقاومتی در شهرستان ریگان فقط شعا ر می دهند .

وی بیان داشت: از معین اقتصاد مقاومتی در شهرستان ریگان سوال نمایید چند شغل در شهرستان ریگان ایجاد نموده است وبرخی امارهایی که ارائه می دهند واقعیت خارجی ندارد باید اشتغال را مردم با چشم خود مشاهده نمایند.

 

انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر