کد خبر: ۶۵۴۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۲
سردار سلامی:

مراسم بزرگداشت روز مقاومت و پایداری با حضور جانشین فرماندهی کل سپاه پاسدارن عصر امروز در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، چهارم خرداد مقارن با روز دزفول، روز ملی مقاومت و پایداری است، در همین خصوص  مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز ملی مقاومت و با حضور سردار سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران و جمعی از مسئولین و مقامات استانی در مرکز آموزش بصیرت نیروی انتظامی استان قم برگزار شد.

در ابتدای مراسم سردار سلامی ضمن اشاره به روز ملی مقاومت و پایداری؛ شهر دزفول را نماد مقاومت کشور دانست و گفت: مقاومت دزفول و مردم غیور آن نه تنها به عنوان بخشی از تاریخ کشور ایران بلکه به عنوان پایتخت مقاومت و کالبد اصلی مقاومت در این کشور شناخته شده است.

شهر دزفول معلم مقاومت می‌باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شهر دزفول در گذر زمان نشان داد که اگر مقاومت به عنوان عنصری از شخصیت ملی و جزیی از اعتبار شکل بگیرد می‌تواند یک ملت مقاوم و متحد را به وجود آورد که در تمامی مراحل و جریانات قومی و ملی سدی محکم بر سر راه دشمنان باشد.

وی افزود: منطق قرآن و آیات الهی بر این است که نباید در برابر دشمنان و ظلم و ستیز آنان عقب نشینی کرد، زیرا هیچ قدرتی غیر از قدرت الهی نمی‌تواند مبشری را خلق کند و یا مانع از رشد و حرکت عالم طبیعت و موجودات آن به سمت جلو شود.

سردار سلامی دفاع مقدس را سرچشمه مقاومت دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس با جهاد و شهادت مخلصانه جوانان خود نشان داد که در برابر هر گونه ظلم و فساد می‌توان ایستادگی کرد و نباید فراموش کرد که عزت مسلمانان از سیر جهاد عبور می‌کند و ذلت آنان از درامدن از لباس جهاد، که این امر می‌بایست مهم تلقی شده و در برابر آن ایستادگی کرد.

وی گفت: ملت ما در دوران دفاع مقدس آموختند جنگ میان کشور عزیزمان ایران و دشمنان ما تمام شدنی نیست و می‌بایست به دشمن در موازنه ظاهری نزدیک شویم و با دور کردن و مقابله با فشار‌های خارجی تلاش در برقراری امنیت در مرز‌های کشورمان را داشته باشیم و می‌بایست بدانیم که بدون داشتن مشق مقاومت در عمل، یک ملت مقاوم نمی‌شود، زیرا مقاومت امری نیست که به خودی خود ایجاد شود بلکه باید آنرا ساخت و رنگ و لعاب به آن داد.

دزفول پایتخت مقاومت کشور است

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به تاثیر تحریم‌های کنونی بر امنیت کشورمان بیان کرد: تاکنون هیچ کشوری در جهان همانند کشور ایران در خط تحریم‌های دشمنان قرار نگرفته بود و دشمنان می‌خواستند با انجام تحریم‌های اقتصادی و سیاسی سعی در شکستن سد مقاومت مردم غیور ایران را داشته باشند که ایستادگی در برابر این تحریمات مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی بود.

این مقام مسئول بیان کرد: امروزه شاهد این هستیم که دشمنان ما چگونه از عظت و مقاومت مردم ایران سخن به میان می‌آورند و خارج شدن آن‌ها از برجام نشان دهنده قدر آنان نمی‌باشد بلکه ضعفی بر عدم داشتن صلاحیت جهانی و ناتوانی در اعمال قدر آن‌ها می‌باشد و این نشان دهنده آن است که قدرت و نفوذ دشمنان امری ظاهری است و باطن آنان پوچ و توخالی می‌باشد.

وی افزود: مردم جهان اسلام همانند سرنشینان یک سفینه می‌باشند که امنیت، هویت و ارزش آن‌ها همانند زنجیره‌ای به هم متصل است که می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا بوده و در برابر هرگونه رخنه دشمنان ایستادگی نمایند.

سردار سلامی در پایان افزود: می‌بایست تمامی کشور ایران همانند شهر دزفول شود تا دشمنان فکر نکنند که اگر ما را در انزوای تحریم‌های اقتصادی و سیاسی قرار دهند می‌توانند مقاومت و پایداری ملت شهیدپرور کشور جمهوری اسلامی ایران را تضعیف نماید.

 

انتهای پیام/ی

 

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسدارن در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر