کد خبر: ۶۵۴۴۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
صالحی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به سرمازدگی اخیر،امسال شاهد ویروس لکه سفید میگو در تعداد محدودی از مزارع یک استان(چابهار) بودیم.

آخرین وضعیت شیوع بیماری لکه سفید میگوحسن صالحی رئیس سازمان شیلات در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباه آخرین وضعیت تولید میگو اظهار کرد: با توجه به ذخیره سازی 45 درصدی تولید در استان بوشهر،آغاز به کار بخش دوم تولید در استان هرمزگان و شروع نشدن فعالیت ذخیره سازی در آبادان؛تا زمانی که هکتاری زیر کشت نرود، به طور دقیق نمی توان برآورد دقیقی از میزان تولید میگو داشت.

وی از رکورد بی سابقه تولید میگو در سال گذشته خبر داد و گفت:سال گذشته 32 هزارتن میگوی پرورشی و 9 هزارتن میگوی دریایی تولید شد که 55 درصد این میزان به بازارهای هدف صادر شد. امسال پیش بینی می شود که تولید میگو کمتر از این رقم نباشد.

صالحی درباه آخرین وضعیت شیوع بیماری لکه سفید در مزارع افزود: در سال های گذشته تولیدکنندگان تلاش کردند که بستر حضور ویروس وایت اسپات یا لکه سفید در مزارع تکثیر را از بین ببرند و بدین منظور سازمان دامپزشکی در زمینه حمل و نقل،استخرهای ذخیره آب،فیلترهای شنی و... مراقبت و کنترل های لازم را اعمال کرد،اما به هر حال بیماری لکه سفید یک ویروس است که در هر شرایطی ممکن است خود را نشان دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به سرمازدگی اخیر،امسال شاهد ویروس لکه سفید در مزارع یک استان(چابهار ) بودیم که سازمان دامپزشکی برای کاهش نگرانی تولیدکنندگان،سه استخری که بیماری لکه سفید در آن گزارش شده بود را معدوم ساخت.

وی در پایان تصریح کرد: در منطقه ای که از 800 استخر تنها 3 استخر  بیماری لکه سفید در آن شیوع پیدا کرده است،جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر تشدید بیماری نیست .

انتهای پیام/

55 درصد میگوی تولیدی به بازارهای هدف صادر شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر