کد خبر: ۶۵۴۵۵۴۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
ابتکار در نشست با بانوان قهرمان فوتسالیست؛

معاون رئیس جمهور گفت:بحث اشتغال بانوان قهرمان در کارگروه ورزشی معاونت زنان مطرح شده، تا جایی که پیش نویس آن نیز تهیه شده است.

پیش نویس طرح اشتغال و معیشت بانوان تهیه شده استبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست امروز 5 خرداد با بانوان فوتسالیست کشورمان که در بازی‌های آسیایی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بودند، اظهار کرد: حس و حال خوب امروز  شما حاصل تلاش و زحمات مدیران و همه کسانی است که شبانه روز از شما عزیزان حمایت و پشتیبانی کردند، لذا این پیروزی را  که با حمایت و صبر شما بانوان قهرمان به دست آمده تبریک می گویم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: ما پیشرفت‌های خوبی را در ورزش بانوان و همچنین  ورزش‌های همگانی داشته ایم، بخشی از آن مربوط به زمینه‌هایی است که دولت فراهم کرده، اما قسمت اعظم آن مرهون همت و تلاش بانوانی است که با وجود شرایط دشوار از فرصت‌ها  به خوبی استفاده کردند.

وی ادامه داد: قهرمانی که بانوان ما امروز رقم زده اند، الگویی مهم برای همه زنان  جامعه در عرصه رفتاری و شخصیتی محسوب می‌شود.

ابتکار با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه "قهرمان واقعی کسی است که بر نفس خود غلبه کند"؛ افزود: ما باید در اوج قهرمانی انسانیت را مد نظر قرار بدهیم و در عین حال بدانیم به عنوان یک زن چه مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم.

وی اضافه کرد: با وجود پیشرفت‌های صورت گرفته در ورزش بانوان هنوز کمبود‌هایی در این زمینه وجود دارد که از جمله آن‌ها می توان به موضوع معیشت و اشتغال بانوان قهرمان اشاره کرد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: بحث اشتغال بانوان قهرمان در کارگروه ورزشی معاونت زنان  مطرح شده، تا جاییکه  پیش نویس آن نیز تهیه شده است.

وی تصریح کرد:پخش مستقیم مسابقات بانوان مطالبه‌ای است که از سوی رئیس جمهور نیز به آن توجه شده است و به دنبال راهکار‌هایی هستیم که امکان پخش مسابقات ورزشی بانوان مهیا شود. ورزش قهرمانی به دلیل ایجاد  روحیه نشاط در جامعه  از اهمیت ویژه ای برخوردار است،

وی تاکید کرد: به ورزش دختران  نیز  توجه ویژه ای را مبذول داشته ایم، به طوریکه  در این مورد جلسه های متعددی را با وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان ذیربط برگزار کرده ایم، زیرا کم تحرکی زنان و مادران جامعه جزء موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود. 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر