کد خبر: ۶۵۶۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت:باید تلاش شود تا آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی در اولویت پروژه های استان قرار گیرد.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان جنوبی اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی در ستاد استانی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان با اشاره به گستردگی و اهمیت وظایف دامپزشکی گفت:ایمنی غذا یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی برای جامعه انسانی است که همه اقشار را در برمی گیرد.

 

وی  افزود:ایمنی غذا در اولویت مباحث امنیتی برای جامعه است که نقش دامپزشکی در ایمنی غذا،سلامت و بهداشت جامعه و مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است.

 

اسماعیلی در رابطه با پروژه آزمایشگاه دامپزشکی تخصصی شرق کشور نیز گفت:این پروژه به لحاظ مباحث امنیتی و پدافندی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در اولویت پروژه های استانی قرار گیرد.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی بر تخصیص اعتبار مناسب برای این پروژه تأکید کرد و افزود:در نظر داریم پیگیری هایی از طریق نهادهای کشوری و استانی انجام دهیم تا هر چه سریع تر آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی تکمیل،احداث و راه اندازی شود.

 

اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی استان نیز گزارش جامعی از فعالیت های دامپزشکی در مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان طی سال گذشته و امسال ارائه کرد و شرایط شیوع این بیماری را در کشور و شرایط موجود استان در این زمینه تشریح کرد.

 

وی بیان کرد:پیشگیری بیماری های مسری دام و طیور و بیماری های قابل انتقال از حیوانات به انسان تنها با اقدامات بهداشتی دامپزشکی قابل کنترل نیست و باید همه دستگاه ها در این خصوص دامپزشکی را یاری کنند.

انتهای پیام/غ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر