کد خبر: ۶۵۶۴۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
معاون استاندار خراسان رضوی:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: مشکل کمبود منابع آبی در تابستان امسال با مشارکت و همراهی مردم قابل مدیریت است.

کمبود آب تابستان با مشارکت و همراهی مردم قابل مدیریت استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمد مقدوری افزود: تابستان امسال به دلیل کاهش نزولات جوی در استان و افزایش درجه حرارت هوا با مشکل تامین آب مواجیهم، اما این کمبود در حدی نیست که بحران جدی برای مردم ایجاد کرده و یا نیاز به جیره بندی آب باشد.

وی ادامه داد: درعین حال با توجه به شرایط به شدت نیاز به مشارکت همه از جمله صنعت، کشاورزی، بخش خانگی در امر صرفه جویی و کاهش مصرف هستیم تا بتوانیم این موضوع را در تابستان امسال به خوبی مدیریت کرده و پشت سر بگذاریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: به جز منطقه کلات همه مناطق استان با کاهش نزولات جوی مواجه بوده و دچار مشکل هستند، اما بخش‌های جنوبی و جنوب شرقی استان، چون شهرستان‌های خواف و تایباد با کمبود آب و مشکلات بیشتری مواجهند.

مقدوری افزود: امسال بر اساس برنامه مصوب، مقرر شده 70 میلیون مترمکعب نیاز آبی مشهد از سد دوستی تامین و منتقل شود، که عمده دبی انتقالی در تابستان خواهد بود بخش قابل توجه نیاز آبی سال جاری این کلانشهر از این طریق پوشش داده می‌شود.

وی ادامه داد: در این میان یکی از اقدامات بسیار موثر در این حوزه آن است که مردم سطح کولر‌های آبی را بپوشانند که این خود تا 20 درصد مصرف آب کولر را کاهش می‌دهد و فقط این رقم در سطح بیش از یک میلیون واحد اقامتی رقم قابل توجهی است.

انتهای پیام//ف. ن.


تامین ۷۰ میلیون متر مکعب نیاز آبی مشهد از سد دوستی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر