کد خبر: ۶۵۸۱۶۴۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت:جشنواره ملی شعر دوبیتی و رباعی رضوی به صورت مردمی برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی به صورت مردمیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ فاضل عبادی،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: همدان از استان های فرهنگی کشور است و با عنوان درالمؤمنین و دارالمجاهدین شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره سراسری شعر دوبیتی و رباعی رضوی از ابتکارات فرهنگی همدان است اضافه کرد: این جشنواره، برنامه ارزشمندی است که با باباطاهر، شاعر نامی دوبیتی‌سرا و از مفاخر و بزرگان همدان ارتباط داده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه پیش از این موضوع جشنواره امام رضا(ع) مقالات تخصصی بود اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد استان این موضوع به «دوبیتی و رباعی رضوی» تغییر یافته و خوشبختانه با استقبال خوبی همراه شد. امسال در پنجمین دوره این جشنواره، بیش از یک هزار اثر از استان‌های مختلف کشور به دبیرخانه ارسال شد و ٢٦ تیرماه در مراسم اختتامیه از برگزیدگان جشنواره تجلیل خواهد شد.

وی از رونمایی کتاب زمزمه خورشید هم خبر داد و افزود: در مراسم اختتامیه جشنواره از کتاب زمزمه خورشید آثار برگزیدگان دوره گذشته جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی رونمایی خواهد شد.

عبادی با بیان اینکه این جشنواره به صورت کاملاً مردمی در محوطه آرامگاه باباطاهر برگزار می‌شود ادامه داد: تولیدات این حوزه به روز است و هر سال در قالب یک مجموعه گردآوری می شود.

وی برگزاری همایش استانی شعر رضوی در شهرستان تویسرکان، برگزاری همایش دختران ولایت مدار و گشایش نمایشگاه خوشنویسی رضوی را از برنامه‌های دهه کرامت در استان همدان دانست.

انتهای پیام/ ش

جشنواره ملی شعر دوبیتی و رباعی رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر