کد خبر: ۶۵۸۷۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷
تیترامشب؛

معاون بنیاد مسکن در تیتر امشب آمار کلی از بازسازی‌ها ارائه کرد و افزود: تا پایان تیرماه ۹۷ چهار هزار واحد روستایی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزیزالله مهدیان در برنامه تیتر امشب درباره عملکرد‌ها و مشکلات در مناطق زلزله زده گفت: امروز کرمانشاه هوای ۴۴ درجه را تجربه کرد، ولی با توجه به گرمای بالا روند بازسازی‌ها در حال انجام است.

او افزود: در مصالح کمبود نداریم و همه نوع مصالح تامین شده است فقط مشکل اصلی هزینه‌های حمل و نقل است. پیمانکاران با قدرت کار می‌کنند و ما نیز از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

مهدیان: تا پایان تیر ۴ هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

مهدیان افزود: بخش‌هایی از تکمیل واحد‌های مسکونی نیز به عهده مردم است که باید در این زمینه از آورده خود استفاده کنند.

مهدیان در ادامه درباره مشکل پیلوت و پارکینگ گفت: بانک‌ها هنوز مشکل پیلوت و پارکینگ برای هر واحد ساختمانی را نپذیرفته اند. مشکل پایان خدمت نیز مسئله‌ای قانونی است که باید حل شود.

او در ادامه گفت: برنامه ریزی‌های لازم انجام شده و تمام واحد‌هایی که قرار است تا پایان شهریور تحویل شود طبق زمانبندی انجام خواهد شد. منطقه وسیعی در حال ساخت و ساز است در برخی موارد مشکلاتی از جمله تامین مصالح و حمل و نقل ایجاد می‌شود که وقفه در کار ایجاد می‌کند، اما به طور کلی در تامین مصالح، بتن و فولاد مشکل نداریم.

معاون بنیاد مسکن درباره بازسازی درباره طرح هادی گفت: در روستا‌های زیر ۲۰ خانوار طرح هادی ندارند، اما در سطح کشور طرح هادی حل شده است، در بازسازی‌ها نیز طرح هادی مشخص می‌شود و در حین بازسازی واحد‌ها با کاربری صحیح ساخته خواهد شد.

او در ادامه گفت: حدود ۱۰۰ هزار واحد خسارت دیده بودند که از این تعداد ۲۷ هزار واحد پی سازی شروع شده و بیش از ۱۹ هزار واحد پی سازی انجام شده است، ۸۶۰۰ واحد دیوار چینی بیش از ۱۳ هزار واحد اسکلت زده شده و ۸ هزار واحد سقف زده شده که تا پایان این ماه ۴ هزار واحد روستایی به بهره برداری خواهد رسید.

مهرداد سالاری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری از استودیوی کرمانشاه گفت: با هماهنگی که در داخل استان انجام شده قیمت فروش مصالح کمتر شده است. با استانداری‌های کل کشور نیز هماهنگی‌های لازم در فرستادن ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات برای حمل و نقل انجام شده است.

او افزود بعد از بازسازی کامل وارد مراحل احیا و اصلاح بافت روستا‌ها خواهیم شد و با تامین منابع پاکسازی نخاله‌ها انجام خواهد شد، ولی اصلاح معابر و آسفالت زمانبر خواهد بود. صدهزار واحد مسکونی آسیب دیده است و حجم زیادی از نخاله‌های ساختمانی در محل داریم سعی بر دپوی سریع نخاله‌ها بوده است و با هماهنگی‌های لازم از هفته آینده دستگاه‌های بازیافت نخاله‌های ساختمانی نصب خواهد شد و به دانه بندی‌هایی که در زیرسازی‌ها استفاده می‌شود تبدیل خواهد شد تا مشکل نخاله‌های ساختمانی در کل مناطق زلزله زده حل شود.

مهدیان: تا پایان تیر ۴ هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

سالاری درباره ساخت و ساز‌ها در دالاهو نیز گفت: در استفاده از آب غیرشرب بنیاد مسکن تمهیدات لازم را انجام داده، ولی کماکان برای ساخت و ساز‌ها هنوز در مناطقی از آب شرب استفاده می‌شود که تاکید می‌شود با توجه به گرمای هوا و کمبود آب آشامیدنی از آب غیرشرب استفاده شود.

مهرداد سالاری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی تخریبی روستایی در مناطق زلزله زده داشتیم، ولی با توجه به اینکه ۱۳ هزار واحد هم که مستحکم نیستند و قرار است از ساخت و ساز‌ها استفاده کنند که ما ۲۲ هزار واحد روستایی را در نوسازی‌ها داریم.

او در ادامه درباره حدود ساخت و ساز‌ها و مشکل با میراث گفت: در سطح استان ۵۰ الی ۶۰ نقطه داشتیم که مشکل شان با میراث حل شده است و بقیه موارد در حال رایزنی است که با هماهنگی‌های لازم در حال انجام است.

او درباره واحد‌های آموزشی نیز گفت: ۷۸ واحد آموزشی بنا به تعهد آموزش و پرورش با همکاری خیرین باید تا اول مهر ماه ساخته شود که ۱۲ واحد تکمیل شده است، ۶۶ مورد بین ۱۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده که انتظار می‌رود با کمک ستاد‌های معین مستقر در منطقه حمایت‌های آموزش و پرورش بیشتر شود تا مشکلات در آموزش دانش آموزان برطرف شود.

مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان نیز در ارتباط تصویری از استودیوی کرمان گفت: روند بازسازی در کوهبنان در حال انجام است و تا قبل از رسیدن فصل سرما مردم در خانه‌های خود مستقر خواهند شد. در ساخت و ساز‌ها عمده مصالح بتن است که به وفور تهیه شده است. در کوهبنان با هماهنگی‌های به عمل آمده شن و ماسه مورد نیاز بتن تهیه شده است و سیمان با تخفیف داده می‌شود تا قیمت بتن کمتر شود.

مهدیان: تا پایان تیر ۴ هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

او افزود: سایر مصالح نیز در کنترل است و ستاد تنظیم بازار کوهبنان قیمت‌ها را کنترل می‌کند، اما در بخش فولاد بدلیل وارد شدن فولاد از دیگر شهرستان‌ها قیمت‌ها متفاوت است و با افزایش همراه بوده است، اما به طور کلی افزایش قیمت‌ها بر ساخت و ساز تاثیر نداشته و ساخت و ساز‌ها به موقع انجام شده است.

در شهر کیانشهر با ابتکاری که مردم انجام داده اند، به طور مشارکتی آهن و فولاد را از کارخانه هاخریداری می‌کنند تا افزایش قمیت نداشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان درباره پرداخت وام معیشتی نیز گفت: در پرداخت‌ها مشکلی نداریم فقط در بانک‌ها بدلیل کمبود نیرو زمانبر شد است. چالش اصلی ما نوسانات قیمت‌ها و همکاری بانک هاست.

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن درباره بازسازی کوهبنان نیز گفت: ساخت و ساز‌ها در حال انجام است. در تعداد عقد قرارداد نیز از کرمانشاه عقب نیستیم، اما با سرعت عمل بانک‌ها مشکلات سریعتر رفع خواهد شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

 

بررسی جزئیات ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر