کد خبر: ۶۵۸۷۴۰۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۹
رئیس دانشگاه بوعلی سینا خبرداد:

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: مجمع دی هشت در تازه ترین اجماعش اساسنامه این دانشگاه را به تصویب رسانده و از اول مهرماه دانشجو می پذیرد. 

آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه D8 از مهرماه در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ یعقوب محمدی فر،رئیس دانشگاه بوعلی سینا ظهر امروز در نشست خبری در دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: دانشگاه دی هشت (D8) دانشگاهی بین المللی است که مجوزش از بین هشت کشور اسلامی اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مصر و نیجریه به ایران اعطا شده است.
وی افزود: مجمع دی هشت در تازه ترین اجماعش اساسنامه این دانشگاه را به تصویب رسانده و از اول مهرماه دانشجو می پذیرد. 
رئیس دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه هم اکنون بیش از 200 دانشجو خارجی در مقاطع مختلف در این دانشگاه تحصیل می کنند، ادامه داد: پذیرش دانشجویان دی هشت در این مرکز علمی می تواند نام دانشگاه بوعلی سینا را جهانی کند.
محمدی فر به درخشش این دانشگاه در عرصه های مختلف علمی اشاره و خاطرنشان کرد: راه اندازی 6 شرکت دانش بنیان، پذیرش 10 دانشجوی پسا دکترا، تاسیس سیزدهمین مرکز رشد کشور همراه با استقرار 30 واحد در زیرمجموعه این مرکز علمی، راه اندازی 2 مرکز شتاب دهنده پیوند دانشگاه و صنعت، از جمله طرح های موفق مسئولان این دانشگاه است. 
وی درخصوص ایجاد مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: این دانشگاه از ۲۵ کشور دنیا دانشجوی خارجی دارد با فعالیت این بخش تعداد دانشجویان خارجی بسیار افزیش می یابد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: دانشگاه بوعلی سینا با دانشگاه های شاخص ترکیه، تونس، کانادا، ایتالیا، سربستان، اتریش، روسیه، آلمان، لهستان، عراق و چند کشور دیگر با هم تبادل دانش و پژوهش داشته و تا کنون نتایج خوبی برای هر دو طرف حاصل شده است.
محمدی فر با بیان اینکه هم اکنون 12 هزار دانشجو در 13 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند گفت: مجوز 6 رشته جدید در سالجاری دریافت، که با اضافه شدن این تعداد رشته جمع گرایش دایر در دانشگاه به 317 رشته میرسد.
وی افرود:حقوق بین الملل و ایران شناسی ، سنجش از راه دور و صنایع غذایی از جمله این رشته ها در مقطع کارشناسی هستند و رشته های فلسفه، نهج البلاغه، راه آهن و مبل و منبت در انتظار دریافت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه استان همدان ساختار غیرصنعتی دارد بنابراین قراردادهای صنعتی این دانشگاه با استانها و شهرهای مختلف است، ادامه داد: این دانشگاه با مراکز دفاعی نیز پروژه های تحقیقاتی انجام میدهد.
وی گفت: در حال حاضر میزان قراردادهای صنعتی این دانشگاه ۲ میلیارد تومان است که در آینده با همت هیئت علمی و دانشجویان این میزان، افزایش می یابد.
محمدی فر با بیان اینکه دانشگاه بوعلی در سالجاری به عنوان آزمونه (پایلوت) طرح 'دانشگاه عاری از دخانیات' در کشور برگزیده شده است، افزود: به دلیل حفظ و حراست از محیط زیست به این دانشگاه لقب دانشگاه سبز را داده اند .
رئیس دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه در حال حاضر مسئولین دانشگاهها بیشتر به فعالیت های خوابگاه داری و رستوران داری مشغول هستند، گفت:راه حل کار جداشدن سیستم خوابگاهی و تغذیه دانشجو از سیستم آموزشی و واگذاری آن به سازمان و نهادی دیگر است.
انتهای پیام/ص.ف

دانشگاه D8 در همدان از مهرماه دانشجو می پذیرد

 
 
 
 
 
 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر