کد خبر: ۶۵۸۷۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۹ هزار و ۶۶۱ راس گاو و گوساله و ۲ هزار و ۹۴۸ نفر شتر در سه ماهه نخست امسال وارد این استان شده است.

حسین سرابندی  اظهار داشت: از مجموع گاو و گوساله‌های وارداتی سیستان و بلوچستان ۲ هزار و ۶۰۰ راس گوساله به واحد‌های پرواربندی و بقیه به کشتارگاه ارسال شدند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه واردات دام گفت: همچنین سال گذشته ۷۳ هزار و ۳۳۴ راس گاو و گوساله و هشت هزار و ۸۸۴ نفر شتر با مجوز‌های داده شده وارد این استان شد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت این استان در زمینه بسته بندی، کشتارگاهی و پرواربندی دام سنگین درصدد هستیم تولید ۹۰ هزار تن گوشت قرمز محقق شود تا تامین کننده بخش قابل توجه‌ای از نیاز ۲۰۰ هزار تنی کشور باشد.

سرابندی افزود: هم اینک ۱۳ کشتارگاه دام، ۴۵ واحد بسته بندی، ۲۲۰ واحد پرواربندی صنعتی و هزار ۵۰۰ واحد پرواربندی سنتی در سیستان و بلوچستان فعال است.

وی تاکید کرد: با توجه به تاثیر نوسانات ارز در واردات دام سیستان و بلوچستان درصدد هستیم مجوز برای ارز مبادلاتی اخذ کنیم تا از ظرفیت بالقوه این استان با دارا بودن زیر ساخت‌های لازم و مرز گسترده با کشور‌های همسایه در زمینه واردات دام و تامین گوشت کشور بهترین بهره را ببریم.

انتهای پیام/گ

 ۹ هزار راس دام سنگین در سیستان و بلوچستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر