کد خبر: ۶۵۸۸۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

شهروز برزگرکلشانی با تاکید بر اینکه جایگزینی برای نفت ایران وجود ندارد، گفت: با حذف نفت ایران از بازار جهانی بحران جدی در چین، هند، اروپا و حتی آمریکا ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛شهروز برزگرکلشانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم سلماس  با اشاره به تهدید تلویحی نفتی آمریکا در دیدار با ایرانیان مقیم سوئیس گفت: اگر ایران نتواند نفت صادر کند، اروپا و دنیا به مشکل بر می‌خورد و این تحلیل درستی است، مطمئنا اگر جهان یا آمریکا و اروپا و چین به دنبال تنش نباشند نمی‌خواهند فروش نفت ایران به صفر برسد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما کاری به بلوف‌های کشور‌هایی همچون عربستان که مدعی هستند می‌توانند کمبود نفت ایران را جبران کنند، نداریم ، عنوان کرد: طبق موجودی ذخایر نفتی کشورمان و اطلاعات بازار اعلام می‌کنیم نفت و گاز ایران در رتبه نخست جهان قرار داشته و اگر به دست مصرف کننده نرسد قطعا دنیا در زمینه سوخت با بحران مواجه می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جایگزینی برای نفت ایران وجود ندارد، تصریح کرد: با حذف نفت ایران از بازار جهانی بحران جدی در چین، هند، اروپا و حتی آمریکا ایجاد می‌شود.

برزگر کلشانی ادامه داد: جمهوری اسلامی به راحتی می‌تواند نفت خود را چه آمریکا در برجام باشد چه نباشد بدون اجبار یا درخواست بفروشد چرا که خریدار نفت ایران همواره در دنیا وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان درباره موقعیت استراتژیک تنگه هرمز گفت: انسداد این تنگه از مهم‌ترین ابزار‌های جمهوری اسلامی است که همواره حتی تهدید لفظی آن نیز لرزه به تن کشور‌های حوزه خلیج فارس و آمریکا انداخته است با این حال تا لازم نباشد جمهوری اسلامی از این اهرم استفاده نمی‌کند.

انتهای پیام/م

اظهارات نماینده مردم سلماس درباره حذف نفت ایران از بازار جهانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر