کد خبر: ۶۵۸۸۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشورمان به شایعه دوپینگ سعید عزت اللهی واکنش نشان داد.

توضیحات کمیته پزشکی فدراسیون درباره شایعه دوپینگ عزت اللهیبه گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از فدراسیون فوتبال، توحید سیف برقی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال کشورمان درباره مطالب منتشره در رسانه‌های روسیه‌ای پیرامون سعید عزت اللهی، هافبک ملی پوش کشورمان عنوان کرد:پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ و در هنگامی که تیم ملی ایران در ترکیه به سر می‌برد، در روز ۲ ژوئن افسران کنترل دوپینگ فیفا در اردوی تیم ملی حضور یافتند و از همه بازیکنان تست ادرار و خون گرفتند. در نهایت، پاسخی که از فیفا آمد این بود که تست دوپینگ همه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران منفی است.

وی ادامه داد:در نمونه سعید عزت اللهی، ماده‌ای به نام ال. اچ، هورمونی است و به همین دلیل روی نمونه او آنالیز‌های بیشتر انجام می‌شود که متوجه شوند علت افزایش این هورمون چه بوده است. در نهایت بررسی‌های کامل صورت می‌گیرد و سه ماده مختلف شامل آزادکننده‌های گونادوتروپین، دارو‌های آنتی استروژنیک و مهارکننده‌های آروماتوز مورد آنالیز قرار گرفته می‌شود و آنجا روشن می‌شود که سعید عزت اللهی هیچ ماده‌ای را مصرف نکرده و در واقع این افزایش به علت افزایش دارو یا مکمل خاصی نبوده است.

سیف برقی تصریح کرد:فیفا در نامه‌ای که همین دیروز به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ارسال کرد تصریح کرده که هیچ ماده غیر طبیعی در نمونه سعید عزت اللهی در آزمایش خارج از مسابقه وجود نداشته و پرونده از نظر فیفا و آژانس مبارزه با دوپینگ بسته شده است. فیفا خواست که این موضوع را به صورت رسمی به بازیکن اعلام کنیم و دیروز این بحث به عزت اللهی منتقل شد. همچنین فردا هم فدراسیون نتیجه بررسی‌های فیفا را به باشگاه روستوف روسیه اعلام می‌کند. اینجا به این موضوع اشاره می‌کنم که تا به امروز در تاریخ فدراسیون فوتبال ایران در تیم‌های ملی بزرگسالان، امید، جوانان، نوجوانان در رده‌های آقایان و بانوان توسط افسران دوپینگ فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته ایم و فدراسیون کشورمان همچنان این رکورد را حفظ کرده است.

بیشتر بخوانید:

ماجرای دوپینگ بازیکن تیم ملی ایران چه بود؟

انتهای پیام/

شایعه دوپینگ سعیدعزت اللهی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر