کد خبر: ۶۵۹۵۴۵۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: استان اصفهان ازلحاظ حجم وصولی بالاترین وصولی را با رتبه دوم در کشور دارد.

بهروز مهدلو در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی پیرامون مسائل مالیاتی در اتاق بازرگانی کاشان در گفتگوی اختصاصی با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،  گفت: جایگاه مالیاتی استان اصفهان ازلحاظ تحققی (سهمیه‌ای که به ادارات و استان‌ها داده می‌شود) زیاد خوب نبوده است و از این حیث در رده‌های پایینی و آخرین ادارات کشور قرار دارد.

وی افزود: 5 هزار و 500 میلیارد تومان میزان وصولی مالیات‌های کل استان اصفهان اعم از مستقیم و ارزش‌افزوده بدون عوارض در 12 ماهه سال گذشته بوده است.

به گفته وی، سال گذشته 900 میلیارد تومان نیز بابت عوارض ارزش‌افزوده به شهرداری‌های و دهیاری‌های استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان، در خصوص بحث استرداد مالیاتی نیز گفت:15 تا 21 میلیارد تومان ارزش‌افزوده در سه‌ماهه اول سال گذشته و 50 میلیارد تومان در قالب مالیات‌های مستقیم و غیر و مستقیم در سه‌ماهه اول امسال پرداخت‌شده است.

مهدلو، تعداد مودیان اشخاص حقیقی در کل استان اصفهان را 210 هزار نفر در و تعداد مودیان اشخاص حقوقی در کل استان اصفهان را 27 هزار نفر که اظهارنامه مالیاتی پر کردند برشمرد.

وی در پایان در خصوص نحوه ارتباط گیری و مشورت گیری مردم با امور مالیاتی استان اصفهان افزود: سامانه تلفنی 1526 مرکز پاسخگویی اداره کل امور مالیاتی استان است که کارشناسان امر آماده پاسخگویی به همشهریان هستند.

شایان‌ذکر است: نشست فعالان اقتصادی پیرامون مسائل مالیاتی با حضور بهروز مهدلو مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با پیگیری‌های نماینده کاشان و بیان نقطه نظرات صنعتگران و فعالان اقتصادی این منطقه در اتاق کاشان و شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر