کد خبر: ۶۵۹۶۵۳۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸

توافق سه کشور اروپایی برای تجارت با ایران نشانه اختلاف اروپاییان با آمریکاست.

شفاف شدن اختلاف دیدگاه بین آمریکا و اروپابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ حمید رضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد توافق سه کشور اروپایی برای حفظ تجارت با ایران بدون نیاز به دلار می تواند مهر تاییدی بر اختلاف دیدگاه آمریکا و اروپا محسوب شود.

وی افزود: بر این اساس می توان حذف دلار را نشان مثبتی در روند برجام دانست اما باید اذعان کرد که بخش های دیگر برجام نیز باید به طور کامل اجرایی شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی اتحادیه اروپا باید برجامی که پای آن را امضاء کرده را حفظ کند از این رو اگر قرار باشد به تعهداتشان عمل نکنند در عرصه افکار عمومی دنیا به عنوان ناقضان عهد بین المللی شناخته خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه ایالات متحده آمریکا به طور شفاف نقض عهد خود را به دنیا نشان داد و به برجام پشت پا زد، ادامه داد: این مهم در حالیست که اروپایی ها به رویکرد ترامپ و دولتمردان آمریکایی معترض هستند از این رو اقدام اخیر سه کشور مذکور می تواند مهر تاییدی بر اختلاف دیدگاه آمریکا و اروپا محسوب شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: نباید فراموش کرد که اروپایی ها امروزه در آزمون بزرگی قرار گرفته اند و نیاز دارند به دنیا نشان دهند که دارای استقلال سیاسی، اقتصادی و غیره هستند تا از این طریق بتوانند با سایر کشورهای دیگر همکاری های بین المللی داشته باشند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون برجام به ابزاری برای جلب اعتماد افکار عمومی دنیا تبدیل شده لذا به نظر می رسد سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان درصدد تحقق این مهم هستند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که سه کشور اروپایی امضاکننده برجام یعنی فرانسه، انگلیس و آلمان با حفظ تجارت با ایران بدون نیاز به دلار موافقت کرده اند.

انتهای پیام/ا

توافق سه کشور اروپایی برای تجارت با ایران نشانه اختلاف با آمریکا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر