کد خبر: ۶۵۹۶۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت : اسلام‌آباد غرب یکی از شهرستان‌های استان دارای قابلیت عرصه‌ نمایش به‌ویژه هنر نمایشی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: اسلام‌آباد غرب یکی از شهرستان‌های استان با قابلیت عرصه‌ نمایش به‌ویژه هنر نمایشی است که سه گروه نمایشی ثبت شده در استان دارد.

وی گفت : اضافه شدن بخش آزاد پیشنهاد هنرمندان بود، که البته اولویت آثار با کارهایی دفاع مقدس‌ و آیینی است و ممکن است آثار این حوزه‌ها به قدری قوی باشند که نیازی به بخش آزاد نباشد.

تیموری افزود : امید است برگزاری چنین جشنواره‌هایی تداوم داشته باشد و دبیرخانه‌ آن به‌عنوان یک دبیرخانه دائمی باشد.

وی افزود : جشنواره ملی تئاتر مرصاد مردادماه جاری در اسلام‌آباد غرب برگزار می‌شود .

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه هم‌‌اکنون در مرحله‌ انتخاب داوران هستیم، افزود: جلسه‌ای در رابطه با برگزاری جشنواره مرصاد برگزار کردیم و قرار بر این شد که با رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و رئیس اداره فرهنگ ارشاد شهرستان اسلام‌آبادغرب نشستی داشته باشیم که در مرحله‌ بازبینی 6 نفر و در مرحله اصلی 3 نفر انتخاب شوند.

وی به بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در این زمینه اشاره و بیان کرد: استفاده از داورانی که از چهره‌های معروف هنری هستند و تجربه‌ داوری جشنواره‌های بین‌المللی و کشوری را دارند در برنامه داریم که در این راستا می‌توان از داوران توانمند استانی که از جایگاه کشوری برخوردارند، بهره گرفت.

تیموری در توضیح ملی شدن جشنواره مرصاد، اضافه کرد: یکی از مطالبات مردم و هنرمندان اسلام‌آباد غرب و مردم استان در سفری که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه داشتند این بود که جشنواره به صورت ملی برگزار شود که این امر موجب افتتاح دبیرخانه‌ دائمی این جشنواره در اسلام‌آباد غرب شد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

ملی شدن جشنواره مرصاد

 

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر