کد خبر: ۶۵۹۷۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

مسئول ابزاردقیق واحد ذخیره سازی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: با همت متخصصان داخلی دستگاه کنترل هوای فشرده واحد ذخیره سازی شوریجه تعمیر و مورد بازسازی قرار گرفت.

تعمیر و بازسازی دستگاه کنترل هوای فشرده در واحد ذخیره سازی شوریجهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، هادی غلامی مسئول ابزاردقیق واحد ذخیره سازی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد افزود: این تجهیز یکی از قطعات مولد‌های برق مجتمع ذخیره سازی گاز طبیعی شوریجه است که کنترل هوای ورودی به محفظه احتراق را بر عهده دارد و هوای ورودی با سوخت ترکیب شده و انرژی مورد نیاز برای تولید برق را تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: این تجهیز از زمان راه اندازی واحد ذخیره سازی توسط یک شرکت اکراینی نصب شده که پس از سه سال کارکرد دچار اشکال شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته، این تجهیز توسط متخصصان داخلی در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تعمیر و عملیاتی گردید.

مسئول ابزاردقیق واحد ذخیره سازی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: مطابق اظهارنظر سازنده، این تجهیز قابلیت تعمیر نداشته، اما متخصصان و کارشناسان واحد کارگاه مرکزی و ابزار دقیق اقدام به شناسایی و آنالیز قطعات معیوب، تهیه نقشه فنی قطعات مذکور نموده و ساخت قطعات توسط شرکت‌های توانمند داخلی انجام شده است.

هادی غلامی افزود: پس از ساخت و مونتاژ قطعات ساخته شده، کنترلر چندین بار در کارگاه مرکزی پالایشگاه تست گردید و در نهایت در واحد عملیاتی نصب و با موفقیت در سرویس قرار گرفت.

وی در پایان قیمت خرید این تجهیز از شرکت خارجی را 10 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تعمیر و احیاء تجهیز مذکور در داخل کشور با صرف اعتباری بالغ بر 125 میلیون ریال انجام شده که 9 میلیارد و 875 میلیون ریال صرفه جویی را بدنبال داشته است.

گفتنی است این اقدام گام مهمی در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به فناوری روز دنیا و دانش بومی آن است.
 
انتهای پیام//م.ه
 
تعمیر و بازسازی دستگاه کنترل هوای فشرده در ذخیره سازی شوریجه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر