کد خبر: ۶۵۹۹۹۲۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
کارشناس امور بیابان سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری:

کارشناس امور بیابان سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری گفت: انتقال تجارب ایران در زمینه بیابان زدایی و انجام طرح هایی از این دست در دیگر کشورها می تواند به ارزآوری و درآمدزایی منجر شود

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محسن عبدالحسینی  کارشناس امور بیابان سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری   روز دوشنبه در حاشیه دیدار کارشناسان محیط زیست نیجریه از طرح بیابان زدایی شرق اصفهان  گفت: تبادل تجربه با کشورهایی که با بیابان زدایی روبه رو هستند، این فعالیت ها در داخل را نیز شتاب می بخشد.

وی با اشاره به تاکید قائم مقام وزیر محیط زیست نیجریه برای افزایش همکاری با اصفهان در زمینه موضوع بیابان ها تصریح کرد: طرح بیابان زدایی در ایران بصورت انتخاب مناطق بحرانی انجام می شود که اینگونه طرح ها، با استقبال کارشناسان این کشور آفریقایی روبه رو شد.

عبدالحسینی همچنین نقش مردم را در جلوگیری از بیابان زایی و گسترش جنگل ها مهم دانست و افزود: دولت به تنهایی نمی تواند در این مسیر فعالیت کند، زیرا موضوع بیابان زدایی فراگیر است و همه باید در آن سهیم باشند.

 قائم مقام وزارت محیط زیست نیجریه به همراه 13 تَن از مدیران و کارشناسان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی این کشور، امروز دوشنبه از طرح بیابان زدایی شرق اصفهان بازدید کردند.

این بازدید به همت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان اصفهان و بمنظور افزایش تبادل تجربه بین کشور ایران و نیجریه با محوریت طرح های بیابانزدایی و مهار کانون های فرسایش بادی انجام شد.

گروه کارشناسان منابع طبیعی نیجریه در بازدید از طرح بیابان زدایی شرق اصفهان در منطقه سِگزی در جریان روند کاشت نهال و دیگر روش های مهار بیابان ها در این منطقه قرار گرفتند.

طرح بیابان زدایی 10 هزار هکتاری شرق اصفهان شامل فعالیت هایی نظیر نهال کاری، آبیاری و حفاظت است که از آبان سال 94 درمنطقه سگزی اصفهان در دست اجراست. 

 

انتهای پیام/م

دیدار کارشناسان محیط زیست نیجریه از طرح بیابان زدایی شرق اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر