کد خبر: ۶۶۰۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
کد خبر : ۶۶۰۰۲۵۳

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: ۱۸ شرکت دانش بنیان تاکنون در لرستان تاسیس و در راستای توسعه فناوری‌های نوین و ترویج کارآفرینی فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛محمودرضا شاکرمی با بیان اینکه در پارک علم و فناوری لرستان و مراکز رشد وابسته ۷۱ هسته فناور و ۵۴۰ فناور به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعال هستند افزود: واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان به جهت توسعه فناوری‌های نوین، تولید ثروت در جامعه، اشاعه دانش، ترویج کارآفرینی، ایجاد مشاغل جدید، توسعه و پایدار کردن اقتصاد دانش بنیان و توسعه بهره وری اقتصادی ایجاد می‌شوند.

وی اظهار داشت: برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان در دنیایی که دانایی حرف اول را می‌زند نیاز است مراکز حمایتی که بتوانند همه جانبه از توسعه و پیشرفت این شرکت‌ها حمایت کنند به وجود آیند.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز مهم در ارتقای نوآوری‌ها و کارآفرینی و توسعه اقتصادی کشور، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد است گفت: با حمایت‌های این مراکز، واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان، توسعه یافته و باعث جنب و جوش در چرخه اقتصادی کشور می‌شوند.

شاکرمی افزود: پارک‌های علم و فناوری می‌توانند جریان دانش و فناوری را درمیان دانشگاه و مراکز تحقیق و توسعه و صنعت برقرار کرده و رشد و توسعه اقتصادی را رقم بزنند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان همچنین افزود: در چند دهه اخیر کارآفرینی و دستیابی به اقتصاد مبتنی بر دانش جایگاه ویژه‌ای در اغلب کشور‌های توسعه یافته پیدا کرده که کشور ما نیز چشم اندازی بر پایه دستیابی به این مهم در نظر دارد.

وی گفت: در همین راستا هدایت فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها به راه اندازی واحد‌های فناور و حمایت از آن‌ها از طریق پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای کاهش مخاطرات احتمالی حائز اهمیت است.

شاکرمی یادآور شد: کاهش فاصله علم و ثروت از یک سو و افزایش احتمال موفقیت موسسات نوپای فناور و شرکت‌های کوچک و متوسط از سوی دیگر بیانگر نقش پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را در تقویت کارآفرینی است.

شاکرمی گفت: پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط می‌توانند در کاهش ریسک موسسات نوپا و افزایش موفقیتو توسعه اقتصادی کشور و همچنین ایجاد اشتغال پایدار موثر باشند.

وی در خصوص زمینه فعالیت‌های پارک علم و فناوری لرستان گفت: بخش‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی، صنایع دارویی، باستان‌شناسی و گردشگری، گیاهان دارویی، دارو‌های گیاهی و صنایع کانی‌های غیرفلزی زمینه‌های فعالیت پارک علم و فناوری است.

شاکرمی یادآور شد: پارک علم و فناوری لرستان با توجه به ظرفیت‌های بالقوه موجود در استان سعی در ارائه خدمات خود به تمامی شهرستان‌های استان دارد و در این راستا برای احداث مراکز رشد در شهرستان خرم آباد با همکاری دانشگاه لرستان، مرکز رشد واحد‌های فناور شهرستان بروجرد با همکاری دانشگاه پیام نور، مرکز رشد واحد‌های فناور شهرستان دلفان با همکاری دانشگاه پیام نور و مراکز رشد واحد‌های فناور شهرستان الیگودرز و دورود با همکاری دانشگاه آزاد مجوز دریافت شده است.
ر

ئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: در سایر شهرستان‌های استان نیز به ظرفیت سنجی با احداث مراکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری اقدام شده که از جمله می‌توان به مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان پلدختر با همکاری شرکت آب و فاضلاب، مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله با همکاری دانشگاه آزاد و مرکز شکوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان کوهدشت با همکاری دانشگاه لرستان اشاره کرد.

شاکرمی با اشاره به عضویت پارک علم و فناوری لرستان در انجمن‌های بین المللی گفت: از جمله این موارد عضویت در انجمن بین المللی پارک‌های علم و فناوری، عضویت در انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا، عضویت در مرکز منطقه‌ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای کشور‌های حاشیه اقیانوس هند، عضویت در کمیته دائمی همکاری علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی و عضویت در شبکه اسلامی پارک‌های علم و فناوری است.

پارک علم و فناوری استان لرستان در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ مجوز موافقت اصولی شد، اما فعالیت جدی و عملیاتی خود را در اواسط سال ۹۲ آغاز کرد و در واقع جز پارک‌های نوپا در کشور به حساب می‌آید.

انتهای پیام/د

۱۸ شرکت دانش بنیان در لرستان فعالیت می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر