کد خبر: ۶۶۲۷۱۲۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

سرپرست استانداری کرمان گفت: مردم باید با استفاده از رسانه ها، سایت‌ها و تلفن‌های گویا به قیمت اصلی کالا‌ها دسترسی داشته باشند و نباید به گونه‌ای باشد که اطلاع رسانی به مردم فقط موکول به نصب اتیکت قیمت روی کالا‌ها شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد فدائی سرپرست استانداری کرمان در نشست گفتگو و هم اندیشی با اصناف درباره تحولات اقتصادی و وضعیت بازار گفت: باید افزایش قیمت‌های ناشی از جنگ اقتصادی را به دقت کارشناسی کنیم و با موارد افزایش قیمتی که به ناحق و غیر قانونی رخ داده، باید در قالب قانون برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه ما وارد یک جنگ ناخواسته اقتصادی شده ایم، گفت: یک زمانی جنگ نظامی در مرز‌ها را تجربه کرده ایم و امروز نیز دشمن جنگی را در حوزه اقتصادی به ما تحمیل کرده است که یا باید تسلیم شویم و یا باید مقاومت کنیم.

سرپرست استانداری کرمان اظهارداشت: شاید برخی این موضوع را مطرح کنند که شرایط کنونی ممکن است به دلیل بی تدبیری، اشتباهات و سوء مدیریت‌ها به ما تحمیل شده باشد، اما قدر مسلم این است که اگرچنین موضوعی هم وجود داشته باشد، تعمدی نبوده است.

فدائی بیان کرد: وضعیت کنونی کشور مانند فردی است که دچار بیماری شده است و اگر چه ممکن است بیماری وی به دلیل اشتباه یا کوتاهی وی باشد، اما چاره‌ای جز این ندارد که روش‌های درمانی را در پیش بگیرد تا به سلامتی برسد.

وی با تاکید بر اینکه باید جنگ اقتصادی کنونی را مدیریت کنیم، گفت: اولین سوال در حوزه بازار این است که کدام افزایش قیمت‌ها به حق و کدام به ناحق است.

سرپرست استانداری کرمان گفت: بسیاری از مسائل را می‌توان در استان و بر اساس تصمیم گیری‌های استانی مدیریت کنیم که این اقدام در اسرع وقت باید انجام شود.

فدائی افزود: در مواردی که برای حل مشکلات استان نیاز به مجوز‌های کشوری باشد نیز پیگیری‌های لازم را به مانند گذشته انجام خواهیم داد.

وی بر توسعه نظارت‌ها و استفاده از کمک مردم در این زمینه تاکید و بیان کرد: همه ما باید به دنبال آن باشیم که آرامش را در جامعه ایجاد کرده و فضایی را فراهم آوریم تا با همفکری و تعامل، نگرانی‌ها رفع شود و مردم به دنبال ذخیره سازی کالا‌ها نباشند.

وی بر ساماندهی وضعیت نرخ برخی کالا‌ها و خدمات نیز تاکید و اظهارکرد: باید از تمامی ظرفیت‌های عقلی، فکری، مادی و معنوی خود برای مقابله اثرگذار در جنگ اقتصادی تحمیل شده به کشور استفاده کنیم تا آرامش نسبی جامعه ارتقاء یافته و حفظ شود.

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به لزوم توجه به مسائل اخلاقی و مبانی دینی، تاکید کرد: بسیاری از کشور‌ها مبانی فرهنگی را در قالب قوانین محکم و متقن تدوین کرده و نظارت جدی بر اجرای آن دارند و ما نیز باید بر اساس اخلاق و فرهنگ، در راستای مدیریت صحیح فضای کنونی بازار اقدام کنیم.

فدائی بیان کرد: به دنبال آن هستیم که با همفکری و هم اندیشی، بهترین روش برای مدیریت فضای کنونی بازار را انتخاب کنیم.

انتهای پیام/ی

مردم باید از قیمت کالا‌ها اطلاع داشته باشند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر