کد خبر: ۶۶۳۲۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
استاندار لرستان مطرح کرد؛

استاندار لرستان گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه در استان لرستان در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛سید‌موسی خادمی، استاندار لرستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد گفت: جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در راستای مسائل مربوط به توسعه استان است که یکی از این مسائل تأمین زمین برای تعدادی از سرمایه‌گذارانی است که قصد سرمایه‌گذاری در استان را دارند.

وی افزود: اگر کسی در استان بخواهد سرمایه‌گذاری کند ما حمایت می‌کنیم و از زمین‌های منابع طبیعی و شهرک صنعتی استفاده خواهیم کرد و اگر خود سرمایه‌گذار زمین کشاورزی داشته باشد تغییر کاربری داده تا در راستای اشتغال حرکت کنیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: زمین‌هایی که در اختیار داریم به‌شدت محدود است و جز منابع نسل‌های آینده است و ما حق نداریم این زمین‌ها را بدون محاسبات و دقت لازم واگذار کنیم و باید برای هر طرح در حدی که نیاز دارد زمین در اختیارش قرار دهیم که به پدیده زمین‌خواری منجر نشود.

وی به پروژه‌های نیمه‌تمام استان لرستان اشاره و بیان کرد: بیش از دو هزار و ۵۰۰ پروژه در استان در دست اجرا است و با توجه به سیاست دولت در واگذاری، پروژه‌هایی ازجمله ایستگاه‌های پمپاژ، زیرساخت‌های مربوط به شیلات و مجتمع‌های پرورش ماهی، اماکن ورزشی واگذارشده است.

خادمی تصریح کرد: امسال با توجه به مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی کشور که با دستور مقام معظم رهبری از سران سه قوه تشکیل‌شده است تسهیلات بیشتری برای افرادی که بخواهند پروژه‌های عمرانی را بگیرند در نظر گرفته‌شده است ازجمله تغییر کاربری پروژه‌ها با توجه به‌ضرورت اجرای پروژه‌های جدید است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اراضی منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی و همچنین اراضی تغییر کاربری داده‌شده کشاورزی که طی ۲۰ سال اخیر واگذارشده‌اند، ولی اقداماتی که باید صورت می‌گرفت، ولی انجام‌نشده کمیسیونی تشکیل و اقدامات قانونی درزمینهٔ لغو یا جابه‌جایی این پروژه‌ها انجام شود.

انتهای پیام/ د

۲۵۰۰ پروژه در لرستان اجرا می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر