کد خبر: ۶۶۵۲۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح شد؛

مدیرکل اداره محیط زیست خوزستان گفت: اگر آتش سوزی هورالعظیم ادامه یابد، شاهد کاهش مهاجرت پرندگان به تالاب خواهیم بود.

هورالعظیم روزهای خوشی را سپری می کند/کاهش مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب به دلیل آتش سوزیاحمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل اداره محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با پرداخت نکردن حقابه تالاب هورالعظیم از سوی وزارت نیرو اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون بخش ایرانی تالاب هورالعظیم دارای آب است. در این چند سال گذشته وزارت نیرو تا حدودی  توانسته است حقابه تالاب را تامین کند.

وی افزود: وضعیت تالاب در سه سال گذشته بهتر بود و هم اکنون نیز با وجود شرایط خشکسالی شدید در کشور، هورالعظیم دارای آب است .

لاهیجان زاده گفت: تالاب هورالعظیم با قدمت 70 ساله در چند سال اخیر با کمبود بارش در این منطقه رو به رو بوده است اما با این وجود شرایط تالاب تا حدی مطلوب است.


بیشتر بخوانید: حال خوش هورالعظیم به مرحمت باران است/ تا دو سال آینده تالاب مرزی هورالعظیم احیا می‌شود


وی ادامه داد: تالاب در ماه های شهریور و مهر با کمترین آبگیری مواجه است به دلیل این که آورد رودخانه در فصل تابستان کاهش می یابد و همچنین در این فصل با افزایش تبخیر رو به رو می شویم .


بیشتر بخوانید:شمال خوزستان میزبان پرندگان مهاجر


مدیرکل اداره محیط زیست استان خوزستان تصریح کرد: فصل مهاجرت پرندگان مهاجر از آبان ماه در استان خوزستان آغاز می شود . اگر روند آتش سوزی هورالعظیم ادامه یابد، به احتمال زیاد شاهد کاهش مهاجرت این پرندگان به تالاب خواهیم بود .

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر