کد خبر: ۶۶۵۸۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۱

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: چالش‌های پیش روی ما جهانی هستند و در صورتی که رویکردی جهانی اتخاذ نکنیم، راهی برای مقابله با آنها نداریم.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش -- دبیرکل سازمان ملل متحد -- گفت: چالش های پیش روی ما جهانی هستند و در صورتی که رویکردی جهانی اتخاذ نکنیم، راهی برای مقابله با آنها نداریم. ممکن است گاه اینگونه به نظر برسد که راه حل های یکجانبه گرایانه در کوتاه مدت، نتیجه مثبتی ایجاد می کنند، با این حال، در بلند مدت، مجبور به یافتن راه حلی برد-برد هستیم. علت هم این است که اگر راه حل برآیند صفر را برای مشکلات خود دنبال کنیم،کسانی که امروز برنده شده اند ممکن است فردا بازنده باشند.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد نیازمند راه حل هایی پایدار هستیم، بخصوص در دنیایی که هر روز کوچک و کوچکتر می شود . باید بتوانیم به دنبال راه حل های فراگیر باشیم که در آنها رایزنی ها به شکلی باشد که همه بتوانند شرکت کنند. این تنها راه برای حل مشکلات پیش روی جهان امروز است تا همه بتوانند از آن سود ببرند.

گوترش ادامه داد: قاره آفریقا از نظر توسعه بیشترین چالش ها را دارد و قاره ای است که برای نمونه، عملیات صلح بانی از سوی سازمان ملل در آن صورت می گیرد. بی شک بسیار اهمیت دارد که جامه جهانی برای کمک به آفریقا بسیج شود. از این رو نشست همکاری های چین و آفریقا ابزاری بسیار مهم برای اطمینان از این مساله است که ما شاهد افزایش حمایت چین از توسعه آفریقا و در عین حال سود بردن بیشتر آفریقایی ها از همکاری با چینی ها باشیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر