کد خبر: ۶۶۵۸۸۹۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
امام جمعه کرمان مطرح کرد؛

امام جمعه کرمان گفت: این آخرین تذکری است که به وزیر کشور و هیات دولت می دهیم تا هر چه زودتر تکلیف استانداری که در جایگاه خود اختیارات گسترده و ویژه ای دارد را مشخص کند.

تاکید بر تعیین تکلیف هرچه زودتر استانداری کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان در آئین خطبه های نماز جمعه کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، خطاب به وزیر کشور افزود: پس چرا باید روزها و ماه ها بگذرد و از سوی دولتمردان و وزارت کشور هیچ تصمیمی برای تعیین تکلیف وضعیت این استان در بخش مدیریت اجرایی گرفته نشود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در ادامه به قیام 17 شهریور اشاره و بیان کرد: این وقایع نشان می دهد که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران چه دشواری هایی را تحمل کرده اند.

امام جمعه کرمان به موضوع ایام محرم نیز اشاره کرد و گفت: هدف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده است و اقامه فریضتین از سوی امام حسین (ع) نشان داد که اگر این دو موضوع در جامعه فراموش شود ، دین در آن جامعه دچار خسارت می شود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی عنوان کرد: جامعه زنده، مبارز و انقلابی باید همواره به موضوع امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه داشته باشد.

وی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع خبرگان ملت به عنوان سخنانی بسیار جامع و سرنوشت ساز یاد کرد و گفت: این فرمایشات خنثی کننده توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه کرمان گفت: یکی از موارد مورد تاکید در فرمایشات معظم له اشاره به جنگ اقتصادی آغاز شده علیه کشور و همچنین جنگ رسانه ای، تبلیغاتی و فضاسازی عمومی دشمنان نیز اشاره کرده اند که مقدمه جنگ اقتصادی نیز به شمار می رود.

وی گفت: امروز دشمن با همه توان خود علیه نظام تبلیغات راه می اندازد و آنقدر این تبلیغات قوی است که افرادی تحت تاثیر قرار می گیرند که غیر قابل باور است.

امام جمعه کرمان ایجاد اضطراب در بین مردم را یکی از اهداف جنگ های رسانه های دشمنان برشمرد و گفت: ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم، بدبینی به مسئولان، تبلیغ این موضوع که این کشور به بن بست رسیده است، از مهمترین اهداف جنگ های رسانه ای دشمنان به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان تاکید کرد: ملت بصیر ایران اسلامی اجازه نخواهد داد که ویروس های یاس، بدبینی و به بن بست رسیدن دشمنان در کشور گسترش یابد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بر انسجام مردم و دستگاه های مدیریتی کشور تاکید کرد و گفت: هر کس توان و مخاطبی دارد باید کمک کند که این انسجام به وجود آید و البته در کنار آن انتقادات دلسوزانه و سازنده در جای خود محفوظ است.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات فشارهای اقتصادی حالت روانی برای آدمی ایجاد می کند و فقر انسان را به معصیت دچار می کند، گفت: رانت ها افراد را به جایی می رسانند که ویژه خواری هایی را داشته باشند و از این مسیر زمینه های بروز گناه در جامعه را ایجاد می کنند.

انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر