کد خبر: ۶۶۵۸۸۹۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲

امام جمعه موقت ساری گفت: بهتر است که دنبال بزرگ و علم کردن ضعف‌ها نباشیم، زیرا دشمن وارد عمل و سوءاستفاده می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور امام جمعه موقت ساری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز مازندران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اشاراتی به چالش اقتصادی، بیکاری، آشفتگی بازار، نوسانات ارز و گرانی و احتکار که قشر متوسط جامعه و ضعیف را رنج می‌دهد، داشتند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند: شرایط حساسی داریم و باید از ایجاد یاس و ناامیدی پرهیز شود، افزود: بنا به فرموده رهبر، خالی کردن پشت دولت و دعوا کردن و کار موازی ایجاد کردن صحیح نیست و کار‌ها باید در مسیر قانون باشد.

امام جمعه موقت ساری گفت: آنچه که امروز به جامعه تزریق می‌شود، جو ناامیدی را نسبت به آینده به وجود آورده است و ویروس بدبینی را به جامعه تزریق می‌کنیم، بهتر است که دنبال بزرگ و علم کردن ضعف‌ها نباشیم، زیرا دشمن وارد عمل و سوءاستفاده می‌شود.

حجت‌الاسلام یوسف‌پور افزود: دشمن دشمن است، اما ما که برای نظام این همه شهید را فدا کردیم چرا باید مقابل این همه اشکالات و مشکلات نایستیم و آب به آسیاب دشمن بریزیم؟ چرا باید برای استیضاح یک وزیر کل کشور را به هم بریزیم؟

وی گفت: فراموش نکنیم که نظام صاحب دارد، کسی نلرزد و نترسد، زیرا کشور به سمت آرمان‌های انقلاب در حال پیشرفت است و به لطف الهی از این مقطع حساس عبور خواهیم کرد.

خطیب موقت نماز جمعه ساری افزود:همه پیامبران و ائمه معصومین (ع) کشتی نجات و پناهگاه هستند، اما راه نجات از طریق شناخت و پناه بردن به امام حسین (ع) سریع‌تر است و آن حضرت ماموریتی را برعهده گرفت که هیچ یک از اولیای الهی نداشتند.

وی گفت: عاشورا و مصیبت عاشورا و موجی که در دنیا ایجاد کرد، نمونه و نظیر نداشته است، ایشان در عاشورا صحنه‌ای را رقم زد که عرشیان و فرشیان و از آدم تا خاتم بر او آفرین گفتند.

امام جمعه موقت ساری افزود: عاشورا بزرگترین شعائر الهی در تاریخ آیین الهی اسلام است، غدیر را احیا کرد، کل تاریخ بشریت را درنوردید و به خود اختصاص داد و هستی را تا قیام حضرت مهدی (عج) معطوف خود ساخت.

حجت‌الاسلام یوسف پور با بیان اینکه در عرش الهی ثبت شده است که "ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه"، ادامه داد: بیاییم عاشورا را بازخوانی کنیم، از سیاسی‌گری، چند دستگی و سر و صدای ظاهری دوری کرده و اهل بیت (ع) را فدای گریه‌های ظاهری نکنیم.

وی با بیان اینکه عاشورا را با محتوای عاشورایی علم کنیم، اظهار کرد: از عزاداری‌های بدون محتوا، اشعار من در آوردی، چادرزنی‌های بی‌مورد، عزاداری‌هایی که توهین به عاشورا است پرهیز کنیم، زیرا این اقدامات ما را از فرهنگ عاشورایی دور می‌کند، لذا از دستگاه‌های متولی تقاضا می‌شود به این نکات توجه داشته باشند.

خطیب موقت نماز جمعه ساری با بیان اینکه امام حسین (ع) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر بود، ادامه داد:، اما در جامعه دینی مسئله امر و نهی به طور جد مورد توجه قرار نمی‌گیرد و کمرنگ شده است و فساد اخلاقی، شکستن حیا و حرمت‌ها را می‌بینیم.
انتهای پیام/آ

پرهیز از نامیدی در جامعه به دلیل آشفتگی بازار، نوسانات ارز و گرانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر