کد خبر: ۶۶۵۹۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
اشرف غنی:

رئیس جمهور افغانستان در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف غرب کابل گفت: کمیته مشترک امنیتی و مردمی برای تامین امنیت غرب کابل تشکیل می شود.

اشرف غنی: کمیته مشترک امنیتی و مردمی برای تامین امنیت غرب کابل تشکیل می شودبه گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف غرب کابل گفت: کمیته مشترک امنیتی و مردمی برای تامین امنیت غرب کابل تشکیل می شود.

وی پس از شنیدن گزارشات حملات تروریستی اخیر و پیشنادات تامین امنیت در مناطق شیعه نشین پایتخت بیان داشت: غم مردم «برچی»، غم همه ملت افغانستان است و همه را متأثر ساخته است.

رئیس جمهور افغانستان با استقبال از طرح امنیتی محرم و هفته شهید که قسمتی از تامین امنیت را خود مردم محل به دوش می گیرند گفت: باید این وضاحت وجود داشته باشد که افغانستان با یک توطئه و تهدید بلند امنیت ملی مواجه است و مساله غرب کابل این امر را ثابت می سازد. وی اضافه کرد که جنگ کنونی جنگ علیه مردم و قانون اساسی ما است.

رئیس جمهور افزود: اقدامات در این زمینه کافی نیست و هدایت داده ام که کابل به چهار زون امنیتی به شمول غرب کابل تقسیم گردد و اکنون مرکز هماهنگی امنیتی در غرب کابل فعال است و در آینده به مرکز اساسی امنیتی مبدل خواهد شد.

محمد اشرف غنی افزود: کمیته مشترک امنیتی و مردمی نظر به پیشنهاد مردم تشکیل گردد و میکانیزم نظارتی و گزارش دهی واضح به سطح سرقوماندانی اعلی ایجاد گردد.

وی خاطرنشان ساخت که عین تدابیر امنیتی که در ساحه سبز کابل در نظر گرفته شده است در غرب کابل نیز از مدل مذکور استفاده خواهد شد که این مورد نیاز به بحث های همه جانبه دارد. رئیس جمهور تأکید کرد که برای تأمین امنیت غرب کابل به عنوان تهدید بلند، اقدامات اساسی می شود.

رئیس جمهور افغانستان نظر به پیشنهاد سخنرانان مبنی بر توزیع سلاح موقت در برخی مساجد و تکایا، به مسئولین مربوطه دستور داد تا راه های عملی این خواست را همه جانبه بررسی نمایند و نیز شیوه نظارتی از محافظین مساجد به منظور جلوگیری از اخلال امنیت، روی دست گرفته شود.

اشرف غنی دستور داد تا مسئولین امنیتی در هماهنگی با نهادهای مردمی، روی تقویت طرح امنیتی کار نمایند و به منظور انکشاف طرح، آن را به ریاست جمهوری بسپارند.

دیدار اشرف غنی با اقشار مختلف غرب کابل در حالی انجام می شود که این منطقه شیعه نشین کابل در ماه های اخیر هدف حملات تروریستی هدفمند قرار گرفته است. در اخرین مورد، یک سالن ورزشی توسط عوامل انتحاری داعش هدف قرار گرفت که ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر