کد خبر: ۶۶۵۹۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر جمعه با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان وردک در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

دیدار اشرف غنی با بزرگان، متنفذین و جوانان وردکبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر جمعه با شماری از بزرگان، متنفذین و جوانان وردک در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

در این یدار جنرال "مظفرالدین" رئیس شورای قوم وردک از عملکرد، دستاوردها و برنام های ملی رئیس جمهور قدردانی و حمایت کرده گفت، مردم وردک از نظام، حکومت و نیروهای امنیتی و دفاعی خود حمایت همه جانبه می نمایند.
 
همچنین "نعمت الله محمودی" پیشنهادات خویش را در بخش نام ولایت و انتقال مرکز، بندها، احداث سرک های ولسوالی ها و افزایش واحدهای اداری، انکشاف دانشگاه، انرژی برق، سردخانه ها و تأمین امنیت با رئیس جمهور شریک ساخت.
 
رئیس جمهورغنی پس از شنیدن پیشنهادات و خواست های آنان اطمینان داد که به منظور بررسی مشکلات و پیشنهادات آنان هیئتی با صلاحیتی را به وردک خواهد فرستاد.
 
آقای غنی از بزرگان وردک خواست که در هماهنگی با اداره مستقل ارگان های محلی طرح های انکشافی، جامع و همه جانبه خویش را ترتیب و با ریاست جمهوری شریک نمایند.
 
وی از تلاش ها و قهرمانی های مردم وردک به خصوص غازی محمدجان خان وردک را در راستای آبادی و استقلال وطن ستایش کرده، افزود که تصویر موصوف در کنار دیگر غازیان نامور در ارگ ریاست جمهوری نصب خواهد شد. به نام وی مدال ضرب خواهد شد و برای اعمار مقبره او کمک مالی می گردد.
 
رئیس جمهور از همکاری همیشگی و نقش ارزشمند مردم در جهت صلح و تأمین امنیت شاهراه یاد کرده از آنان خواست تا در تأمین امنیت شاهراه کابل-کندهار با نیروهای امنیتی و دفاعی خود همکاری کنند.
 
محمداشرف غنی با اشاره به تلاش های ارزشمند مرحوم داکتر عبدالوکیل خان در عرصه زراعت و باغداری گفت: وردک بزرگترین تولید کننده سیب افغانستان است و به بزرگان وردک اطمینان داد که از سیب آنان برای استفاده نیروهای امنیتی ودفاعی خریداری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر