کد خبر: ۶۶۵۹۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد؛

نوبخت گفت: ٣ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق به بیمه سلامت اختصاص یافت تا مطالبات مراکز درمانی را به موقع پرداخت کند.

(دریافتی)دریافت 45درصدی بودجه بیمه سلامت/ اختصاص سه هزار میلیارد بیمه سلامتبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: انتظارمان از سازمان بیمه سلامت این است که به مردم اطمینان دهد در زمان بیماری سازمانی وجود دارد که پشت و پناه آنهاست و در قبال هزینه‌ها که در همه جای دنیا درمان گرایانه است، آن‌ها را محفوظ می‌کند.

وی با بیان اینکه باید به مردم اطمینان بخشیم که در زمان بیماری در عمل در کنار آن‌ها هستیم، افزود: در قانون پیش بینی شده است که در زمان بستری بیمار تنها ١٠ درصد و بیمه ٩٠ درصد فرانشیز را پرداخت کند و مهمتر از همه اینکه تمام امکانات از جمله لوازم مصرفی و دارویی باید توسط بیمارستان تامین شود تا بیمار هیچ نگرانی بابت درمان نداشته باشد.

 نوبخت ادامه داد: برای گردش کار بهتر چرخ بیمه سلامت با انتقال این سازمان به وزارت بهداشت موافقت کردیم که خوشبختانه تاکنون عملکرد مثبتی داشته است.

 بیمه سلامت 45 درصد بودجه خود را دریافت کرده است

وی با اشاره به اینکه دولت و سازمان برنامه و بودجه کمک قابل توجهی در تامین منابع سازمان بیمه سلامت ایران داشته‌اند، گفت: بیمه سلامت ایران تنها سازمانی است که تا آخر شهریور ٩٧، ٤٥ درصد بودجه خود را به صورت نقدی دریافت کرده و علاوه بر این ٣ هزار میلیارد تومان نیز از طریق اوراق به این سازمان اختصاص داده شده است تا بدهی و مطالبات مراکز درمانی را به موقع پرداخت کند.

نوبخت با تاکید بر اینکه با توجه به اهمیت بحث دارو انتظارمان از این سازمان این است که بخش قابل توجهی از منابع را به شرکت‌های تولید و پخش دارو و داروخانه‌ها اختصاص دهد، افزود: نباید وقفه‌ای در تولید و پخش دارو صورت گیرد تا بیماران با مشکلی در تهیه دارو مواجه نشوند.

وی با اشاره به اینکه چرخه دارو هنوز سیراب نشده است، گفت: بیمه و سازمان غذا و دارو باید در این زمینه نظارت جدی داشته باشند و دارو را در اولویت قرار دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: جامعه پزشکی و نظام پزشکی در ابعاد نظارت و به خصوص برنامه‌های علمی می‌توانند به سازمان‌های بیمه گر کمک کنند. از اینکه سازمان بیمه سلامت طبق قانون اقدامات مثبتی را انجام داده باید تشکر کنم که باید سایر موارد تعیین شده در قانون را نیز اجرا کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر