کد خبر: ۶۶۶۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان گفت نبود دموکراسی در اتحادیه اروپا موجب پیدایش جنبش‌های راست‌گرای افراطی در قاره سبز شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورو نیوز، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان گفت نبودِ دموکراسی در اتحادیه اروپا موجب پیدایش جنبش‌های راست‌گرای افراطی در قاره سبز شده است.

او در مصاحبه‌ای پس از سخنرانی خود در پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ، از چشم‌انداز اقتصادی سختگیرانه اتحادیه اروپا انتقاد کرد. وی این چشم‌انداز را دلیل دچار شدن یونان به رکود اقتصادی و بدهکاری‌های این کشور دانست.

سیپراس در این مصاحبه گفت: «کمبود دموکراسی خاصی (در اتحادیه اروپا) وجود داشته و همچنان وجود دارد که در کنار مدیریت بحران با اتکا به رویکرد اقتصادی نئولیبرال قرار گرفته است. این‌ها دلیل اصلی از چشم افتادن اتحادیه اروپا و نیز دلیل اصلی پیدایش گروه‌های راست‌گرای افراطی محسوب می‌شوند.»

افزون بر مشکلات مالی که از دهه گذشته گریبان‌گیر یونان شده، این کشور با بحران پناهجویان درگیر است. سیپراس در مصاحبه خود گفت با پاسخ دولت جدید ایتالیا در مسئله مهاجرت مخالفت می‌کند. دولت ایتالیا تلاش کرده است با بستن بنادر برای قایق‌های حامل مهاجران، جابجایی پناهجویان در دریای مدیترانه را متوقف کند.

نخست وزیر یونان افزود: «دولت ایتالیا رویکردی متناقض را در پیش گرفته است. زیرا از سویی، این دولت از پذیرفتن قایق‌های حامل پناهجویان جلوگیری می‌کند و از سوی دیگر، هنگامی که این قایق‌ها وارد آب‌های این کشور می‌شود، از کشورهای همسایه خود درخواست می‌کند آن‌ها را بپذیرند.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر