کد خبر: ۶۶۶۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۸

31 میلیارد و 576 میلیون تومان برای 10 طرح شاخص اقتصادی خراسان جنوبي اختصاص يافت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ استاندار در سومین شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی که با حضور 2 نماینده مجلس به عنوان ناظران شورا برگزار شد گفت: این مقدار اعتبار از محل اعتبارات ارتقاء شاخص ها، برای تکمیل زیر ساخت های بازارچه های مرزی، زیر ساخت های آب و برق منطقه ویژه اقتصادی و زیر ساخت های بخش گردشگری و شرکت شهرک های صنعتی استان هزینه می شود. 


مروج الشریعه افزود : ما منتظر منابع دیگر هستیم تا روند اجرای زیر ساخت هایی که منجر به توسعه فعالیهای تولیدی و اقتصادی مخصوصا در حوزه صنعت و معدن استان می شود، تسریع شود.


نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه نیز گفت: امسال 40 میلیارد و 871 میلیون و 800 میلیون تومان از محل اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای خراسان جنوبی مصوب شد.


فلاحتی، نماینده مردم شهرستانهای قاین وزیر کوه در مجلس شورای اسلامی نیزبا توجه به شرایط کنونی، برنامه ریزی دقیق تر و تعیین چشم اندازی برای شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی را خواستار شد و گفت: آئین نامه اجرایی دولت در زمینه شورای توسعه استان را عملیاتی نکردیم که باید بیشتر توجه شود .


در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی همچنین اعتبارات موضوع 27/0 درصد مالیات بر ارزش افزوده استان در سال 97 بررسی و تصویب شد .

ین اعتبارات برای خراسان جنوبی 19 میلیارد و 40 میلیون تومان است که 3 میلیارد و 808 میلیون تومان آن برای طرحهای های جوانان و تندرستی، 2 میلیارد و 285 میلیون تومان برای طرحهای ورزشی سازمان نوسازی مدارس و 12 میلیارد و 947 میلیون تومان آن برای طرحهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اختصاص می یابد.


14 طرح کارگروه تخصصی امور زیر بنایی و شهرسازی استان نیز شامل احداث اقامتگاه های بوم گردی، کارخانه آسفالت، مجتمع خدماتی، کمپ کویر نوردی، مجتمع گردشگری و مجتمع سیاحتی – تفریحی، در سومین شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی بررسی و مصوب شد.


همچنین در این جلسه بر هزینه کرد 3 درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی برای انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیما برای تولید برنامه های فرهنگی مرتبط با هر دستگاه تأکید شد.


تکمیل زیر ساخت های شهرک های صنعتی و تدوین اطلس توسعه استان از جمله خواسته های اعضای این جلسه بود .

انتهای پیام/ک

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر