کد خبر: ۶۶۶۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

معاون وزارت علوم گفت: دانشگاه‌ها باید تلاش کنند که سرانه هیئت علمی را براساس هر ۲۰ تا ۲۵ دانشجو به یک عضو هیئت علمی افزایش دهند تا بتوان آموزش را با کیفیت مطلوبی به دانشجویان ارائه کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمدتقی نظرپور معاون وزارت علوم صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداری مرکزی دانشگاه لرستان اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی دانشگاه لرستان از وضعیت خوبی نسبت به برخی دانشگاه‌ها برخوردار بوده و امکان گسترش دانشگاه از لحاظ هیئت علمی و همچنین جذب دانشجو وجود دارد.

وی افزود: ساختمان امروز ساختمان سازمان مرکزی است و به‌دلیل اینکه دانشگاه ساختمان اداری یا مرکزی نداشت این ساختمان ایجاد شده تا ساختمان موجود به دانشکده تقدیم شود تا به‌عنوان فضای آموزشی استفاده شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: مجموعه اعضای هیئت علمی بر اساس ساز و کار سازمان امور اداری جذب می‌شوند و برای جذب هیئت علمی مجوز صادر شده و دانشگاه بر اساس برنامه میان‌مدت و بلندمدتی که دارد این اعضا را انتخاب می‌کند.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها باید تلاش کنند که سرانه هیئت علمی را براساس هر ۲۰ تا ۲۵ دانشجو به یک عضو هیئت علمی افزایش دهند تا بتوان آموزش را با کیفیت مطلوبی به دانشجویان ارائه کرد.

نظرپور با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویانی که به‌دلایل سیاسی زندانی بودند، گفت: براساس آخرین آمار اداری مشکل جدی در ارتباط با دانشجویانی که به‌دلیل سیاسی زندانی بودند نداریم و این دانشجویان در اول مهر ماه مشکلی ندارند و می‌توانند سر کلاس حاضر شوند.

انتهای پیام/پ

افزایش سرانه هیئت علمی دانشگاه ها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر