کد خبر: ۶۶۸۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
صادقی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت از راه اندازی مراکز دندان پزشکی ویژه بیماران خاص تا پایان سال ۹۷ خبر داد.

راه اندازی مراکز دندان پزشکی ویژه بیماران خاص تا پایان سالقاسم صادقی رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص اختصاص مراکز دندانپزشکی ویژه به بیماران خاص، اظهار کرد: برنامه ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص از برنامه‌های عملیاتی اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در سال 97 است که با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و به تبع دانشکده‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: ‌بر اساس این برنامه عملیاتی تمام استان‌ها مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص را تا پایان سال راه اندازی می‌کنند و در برخی از این مراکز اقداماتی مانند بیهوشی بیماران برای انجام عمل‌های جراحی دندان انجام می‌شود.

خدماتی که در مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص ارائه می‌شود

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت تأکید کرد: در مراکز ویژه خدمات دندانپزشکی و حتی بیهوش کردن بیماران ارائه می‌شود.

صادقی بیان کرد: خدمات عمومی و تخصصی در مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور ارائه می‌شود و بیماران خاص همه نوع خدمات را دریافت و امکانات قابل توجه و خوبی برای این مراکز در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد:‌ امروزه در حدود 1.5 میلیون نفر بیمار خاص و معلولان جسمی حرکتی در سراسر کشور تحت پوشش وزارت بهداشت هستند که این افراد در صورت نیاز به خدمات دندانپزشکی در این مراکز ویژه می‌توانند خدمات خود را دریافت کنند.

تجهیز  مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص تا آذر ماه

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر طرح ایجاد مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و معلولان جسمی حرکتی در مرحله تجهیز امکانات مراکز است و امیدواریم تا پایان آذر ماه این مرحله به پایان برسد.

صادقی با اشاره به اینکه در سه ماهه آخر سال 97 مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و معلولین جسمی حرکتی افتتاح می‌شود و اگر بر طبق برنامه پیش برویم این مراکز در دهه فجر با حضور وزیر راه اندازی می‌شود.

وی اظهار کرد:‌ در بیش از 60 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور مراکز دندانپزشکی ویژه بیماران خاص در نظر گرفته شده است که در مراکز 31 استان کشور مراکز تخصصی ارائه خدمات دندان پزشکی ویژه بیماران خاص قرار گرفته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر