کد خبر: ۶۶۸۶۹۴۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم با بیان اینکه بانک اطلاعاتی مجرمین خطرناک وسابقه دار در بم تشکیل شده است ،گفت: طرح کنترل مجرمان خطرناک در راستای پیش گیری از وقوع جرم تشدید می شود.

طرح کنترل مجرمان خطرناک در بم تشدید می شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمد ضیاالدینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم در جلسه پیش گیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان بم بیشترین آمار خشونت شهرستان را ضرب و جرح ناشی از هیجانات جوانی که اکثرا در نتیجه مصرف مشروبات الکلی است اعلام کرد و گفت: متاسفانه آمار نزاع های خانوادگی خصوصا بین زوجین در حال افزایش است.

وی در رابطه با علل و عوامل خشونت افزود : نداشتن مهارت اجتماعی و ناتوانی در تطبیق رفتار با الگوهای متعارف جامعه تربیت ناصحیح و نظارت ضعیف خانواده ها بر فرزندان،مشکلات معیشتی و محیط نامناسب خانواده و وجود فاصله طبقاتی از جمله عوامل خشونت است.

این مقام قضائی گفت :آمارها بیانگر این مطلب است که بیشتر قتل های به وقوع پیوسته در سال جاری در شهرستان بم ناشی از اختلافات خانوادگی بوده است.

وی بر نقش مصرف مشروبات الکلی در وقوع بزه های خشن تاکید کرد و افزود :یکی دیگر از عواملی موثری که در افزایش خشونت موثر است بحث فضای مجازی و تولید محتواهای خشونت آمیز و استفاده نادرست کودکان و دانش اموزان از این ابزار است.

این مقام قضائی با تاکید بر نقش فضای مجازی در الگوسازی منفی یا مثبت گفت: لازم است اولیاء و خانواده ها در ورود و استفاده از فضای مجازی کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند چرا که تاثیر رسانه نامحسوس بوده و در ضمیر ناخودآگاه افراد و به صورت بلندمدت می باشد.

وی با تاکید بر مسئله حجاب و عفاف و نقش خانواده ها در امر پیشگیری از وقوع جرم، افزود : سهل انگاری در مسئله حجاب و عفاف و عدم کنترل رفتارهای نوجوانان در برقراری روابط نامشروع باعث قبح زدائی از این اعمال می گردد.

وی گفت : عمده پرونده های آدم ربایی در شهرستان مربوط به معاملات نامشروع مواد مخدر می باشد.

دادستان بم در خصوص راهکارهای پیشگیری از خشونت، افزود : برگزاری دوره های آموزشی ویژه دانش آموزان و والدین با محوریت عوارض، آثار و علت خشونت و تاثیر مسائل اخلاقی و پایبندی به مبانی اسلامی و اخلاقی در کاهش جرم ضرورت دارد.


انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر