کد خبر: ۶۶۹۵۸۱۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
معاون وزیر کشور:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: اگر دیوار بی اعتمادی بین مردم و شهرداری‌ها کوتاه نشود قطعا موفقیتی حاصل نخواهد شد.

دیوار بی اعتمادی بین مردم و شهرداری‌ها باید کوتاه شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در همایش شهرداران استان فارس در شیراز، گفت: قطعا اگر شورا‌ها و شهرداری‌ها به دنبال موفقیت هستند باید بکوشند تا این اعتماد سازی انجام شود و در غیر این صورت نمی‌تواند به موفقیت امیدوار بود.

وی ادامه داد: اگر اعتماد باشد، سرمایه گذاری شکل می‌گیرد، مردم مشارکت می‌کنند، هزینه‌های شهرداری‌ها کم می‌شود و درآمد شهرداری‌ها افزایش می‌یابد و به دنبال آن نیز برنامه‌ها عملیاتی و موفقیت حاصل خواهد شد.

جمالی نژاد افزود: نقش شهرداری‌ها یک نقش محلی و منطقه‌ای نیست بلکه یک نقش ملی است و آن‌ها می‌توانند در امنیت ملی کشور موثر باشند و ایفای نقش کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: وقتی شهرداری‌ها و شورا‌ها به عنوان نخستین خاکریز مطالبات مردم خوب عمل کنند می‌توانند سرمایه‌های اجتماعی را ارتقاء بخشند.

جمالی نژاد اظهار داشت: در حقیقت نهاد‌های عمومی و غیر دولتی می‌توانند حس تعلق خاطر و مسئولیت پذیری را در شهر‌ها بالا ببرند که به دنبال آن امنیت اجتماعی در شهر‌ها نیز بالا می‌رود و امنیت اجتماعی کشور هم تضمین می‌شود.

او ادامه داد:، اما اگر این اتفاق نیافتد و نهاد‌های غیر دولتی خوب عمل نکنند، سرمایه‌های اجتماعی در شهر‌ها دچار آسیب و خدشه می‌شوند و به دنبال آن امنیت اجتماعی کم و آسیب‌های اجتماعی زیاد می‌شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، سرعت تبدیل روستا‌ها به شهر در استان فارس را زیاد دانست و گفت: این یک اتفاق خطرناک است که باید از سرعت آن کاسته شود.

او گفت: اینکه روستا به عنوان یک نهاد تولید کننده به یک مهاد مصرف کننده تبدیل شود قطعا مسائل و آسیب‌های بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

جمالی نژاد، ضمن تاکید بر لزوم تقویت جایگاه معاون امور عمرانی استانداری ها، تصریح کرد: این جایگاه باید تقویت شود و وظایف گرفته شده نیز جایگزین شود.

معاون وزیر گفت: در بحث برنامه محوری امیدواریم علاوه بر کلانشهرها، شهر‌های کوچک هم به این سمت حرکت کنند.

وی افزود: در بسیاری از استان‌ها فقط مراکز استان‌ها و کلانشهر‌ها برنامه محور هستند و شهر‌های کوچک برنامه خاصی در این زمینه ندارند.
انتهای پیام/ر

صحبت های معاون وزیر کشور در همایش شهرداران فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر