کد خبر: ۶۶۹۶۸۶۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از صدور دو حکم قضایی با مضامین زیست محیطی در حوزه‌های محیط زیست انسانی و طبیعی استان خبر داد.

 نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ ضمن قدردانی از همراهی دستگاه قضا با حفاظت محیط زیست گفت: در هفته گذشته دو حکم قضایی با مضامین زیست محیطی در حوزه‌های محیط زیست انسانی و طبیعی صادرشد.

پورملائی افزود: یک واحد صنعتی در شهرستان اردکان به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق رها سازی فاضلاب تحت تعقیب قرار گرفت که با عنایت به ادله موجود در پرونده محکوم و مقرر شد در مرحله اول نسبت به رفع تخلف زیست محیطی بصورت کامل اقدام کند.

وی گفت: محکوم علیه موظف شد کتاب ،زمین مادر ماست، که گفتاری کوتاه و خواندنی از دستورات زیست محیطی در منابع دینی و ارزشمند از نویسنده اردکانی است را مطالعه و در آزمونی که شعبه مربوطه برگزار می‌نماید حداقل نمره ۱۵ را کسب نماید و حکم بعدی در حوزه محیط طبیعی بود که با توجه به جرم انجام شده در خصوص حمل لاشه یک راس کل وحشی، متخلف از قانون شکار و صید محکوم به انجام ۴۰۰ ساعت خدمات رایگان در یکی از ادارات حفاظت محیط زیست استان یزد شد.

پورملائی با قدردانی از برخی قضات در استان که با صدور آراء جایگزین حبس مانند فراگیری آموزش‌های زیست محیطی یا فعالیت در راستای فرهنگ سازی محیط زیست به حفاظت محیط زیست کمک می‌کنند خواستار تداوم اینگونه اهرم‌های باز دارنده در خصوص متجاوزین به عرصه‌های طبیعی و محیط زیست شد.

انتهای پیام/ی

حکم قضایی با مضامین زیست محیطی در استان صادر شد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر