کد خبر: ۶۶۹۷۳۰۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد؛

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اجرای عدالت جنسیتی از سوی حوزه زنان و خانواده در حال پیگیری است.

اجرای عدالت جنسیتی در جامعهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، ظهر امروز در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه کارگروه اقتصاد مقاومتی در امور بانوان شکل گرفته است، اظهار کرد: در سه زمینه کارآفرینی، اصلاح الگوی مصرف و عدالت جنسی طرح‌هایی ارائه شده که در حال فعالیت هستیم.

وی افزود: طرح تاب‌آوری اجتماعی در استان همدان چندی است در حال برگزاری است که با انجام این طرح آگاهی خانواده‌ها و زنان نسبت به آسیب‌های مختلف افزایش می‌یابد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی را توجه به مفهوم عدالت دانست و گفت: جامعه ما با وجود پشتوانه ارزش‌های دینی باید به مفهوم عدالت جنسیتی توجه خاص داشته باشد.

وی ادامه داد: موضوع عدالت جنسیتی پیچیده نیست فقط باید در مناطق و شهرستان‌های مختلف و در هر بخش آماری ارائه دهیم تا خلأها و عقب‌ماندگی‌ها تشخیص داده شود.

ابتکار با بیان اینکه پنج ماهی می‌شود در حوزه ورزش دختران در دوره ابتدایی کارهای جدی در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد: تابستان امسال 76 هزار آموزگار آموزش ویژه اجرای ورزش در دوره ابتدایی را دیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 و 96 سهم اشتغال بانوان در بخش دولتی قابل توجه بوده است، اضافه کرد: باید نقش زنان هنرمند استان در خلق صنایع دستی مختلف در دو رویداد بزرگ گردشگری همدان بی‌نظیر باشد، ضمن اینکه این آمادگی وجود دارد در تولید لباس‌های سنتی اقوام ایرانی با استان همکاری کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه توجه به شرایط روستاها و ایجاد اشتغال روستایی موجب مهار مهاجرت از روستاها به شهرها می‌شود، تصریح کرد: بیکاری و ایجاد شغل کاذب یکی از عوامل اصلی این مهاجرت‌هاست که منجر به بحران هویت و گسست خانواده و قوم می‌شود.

وی تأکید کرد: از زمانی که به دستور مقام معظم رهبری سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده یک تحول در نگرش و درون‌زایی اقتصاد شکل گرفته است، باید در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان کار بیشتری انجام شود چون فاصله زیادی در کاربردی کردن پژوهش‌ها در علوم مختلف در بدنه اجرا وجود دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی دیگر از محورهای اقتصاد مقاومتی گفت: خوشبختانه استان همدان در اصلاح الگوی مصرف و سرمایه‌گذاری انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور پیشگام است.

وی با اشاره به عدم الگوی مصرف صحیح منابع آبی در سال‌های گذشته که منجر به ایجاد فروچاله در دشت‌های استان شده است، گفت: تغییر نگرش و استفاده از پساب فاضلاب، اصلاح الگوی کشت در استان و افزایش بهره‌وری آب می‌تواند در سطح ملی الگو باشد.

ابتکار افزود: اجرای طرح «رد پای آب» برای اصلاح الگوی مصرف در خانواده‌ها از طرح‌های حوزه زنان به وزارت نیرو بوده که امیدواریم استان همدان برای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشد.


انتهای پیام/ج

 اجرای عدالت جنسیتی در جامعه پیگیر می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر