کد خبر: ۶۷۰۱۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲

با ایجاد مراکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی می‌توان از ظرفیت‌های مناطق آزاد در جهت پیشرفت کشور و استقرار شرکت‌های دانش بنیان بهره برد.

راه‌اندازی مراکز نوآوری انرژی در مناطق آزاد راهی به سوی توسعهبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در نشست مشترک کاری به بررسی ایجاد مرکز نوآوری انرژی در مناطق آزاد پرداختند.

مهدی زاده در این نشست با اشاره به راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران و امضای تفاهم نامه با انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این زمینه اظهار کرد: ستاد در قدم بعدی در نظر دارد راه اندازی مرکز توسعه فناوری و نوآوری را در منطقه آزاد انزلی دنبال کند. بنابراین با توجه به ویژگی هایی که در مناطق آزاد وجود دارد می توان از این پتانسیل برای جمع کردن استارتاپ ها، شتابدهنده ها و شرکت های فناور حوزه انرژی در سایر استان ها استفاده کرد تا به زودی شاهد اتفاقات مناسب در این حوزه باشیم.

بانک در ادامه با اشاره به حمایت همه جانبه در این زمینه، گفت: باید بر اساس ظرفیت های هر منطقه امضای تفاهم نامه برای بهره گیری از پتانسیل این مناطق انجام شود، چرا که این مناطق می توانند در حوزه فناوری نیز برای کشور تاثیرگذار باشند. همچنین گردهمایی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به صورت یک مرکز توسعه فناوری قطعا دستاوردهای چشمگیری را به همراه دارد.

در پایان جلسه مقرر شد تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و شورای عالی مناطق آزاد تجاری امضاء شود.

گفتنی است؛‌ تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تاسیس مرکز توسعه فناوری‌های انرژی ایران میان ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی، مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران امضاء شد. زیرساخت های لازم برای ایجاد این مرکز فراهم است و مکان راه اندازی نیز انتخاب شده و به زودی این مرکز در غرب تهران راه اندازی می شود تا شاهد گردهمایی استارت آپ ها، شتاب دهنده ها و شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی باشیم.

انتهای پیام/

ساخت مراکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی در مناطق آزاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر