کد خبر: ۶۷۰۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان؛

پرویز هادی به مدال برنز وزن 125 کیلو گرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،رقابت های رده بندی و فینال 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی در دور اول روبرت باران دارنده مدال برنز اروپا از لهستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم مقابل ابراگیم سعیداف دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس با نتیجه 11 بر 2 به پیروزی رسید و در مرحله یک چهارم نهایی نیز در یک کشتی حساب شده با نتیجه 3 بر 2 از سد طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هادی در این مرحله در مقابل گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان با نتیجه 13 بر 6 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.وی در این دیدار با شکست 11 بر 2 مقابل  آنزور خیزریف از روسیه به مدال برنز رسید.

لحظاتی پیش نیز در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی در دور اول مقابل دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه 11 بر 6 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. یزدانی در این گروه ابتدا حاجی رجب اف از بلاروس را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل یوریسکی توربلانکا کورالتا از کوبا با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی برای کسب مدال برنز مقابل داورن کوراگلیف از کشور روسیه با نتیجه 11 بر 5 به برتری رسید و صاحب گردن آویز برنز این دوره از رقابت های جهانی شد.

پرویز هادی برنزی شد/2 مدال برنز در چهار وزن نخست

در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر عباس رحمان اف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد.وی در دور بعد در مصاف با خولیس بونه رودریگوئز دارنده مدال برنز جهان از کوبا در حالی که سه ثانیه به پایان کشتی مانده بود و از حریف با نتیجه 8 بر 6 پیش بود، با نتیجه 10 بر 8 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. یخکشی در این گروه ایوان گویدا از رومانی را با نتیجه 11 بر یک شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد.وی در دیدار رده بندی مقابل جوزف کولون از آمریکا با نتیجه 13 بر 2 مغلوب شد و به مقام پنجم رسید.

در رقابت های 4 وزن نخست و در وزن 74 کیلوگرم نیز مصطفی حسین خانی در دور نخست مقابل دی لومائو از جزایر پالائو با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در حالی که با نتیجه 3 بر 3 پیش بود در ثانیه های پایانی با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و با توجه به باخت 5 بر 5 باروز مقابل سیداکوف روس، حسین خانی از دور رقابت ها کنار رفت.

گفتنی است در پایان دیدارهای مقدماتی رقابت های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان نتایج کشتی گیران کشورمان  به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول مقابل باخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی از مغولستان با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان و اروپا از بلاروس با نتیجه 5 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف ژاپنی، اطری از دور رقابت ها کنار رفت.در این وزن زائور اوگویف از روسیه و نورسلیم سانایف از قزاقستان فینالیست شدند.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور نخست مقابل ولادمیر خینچیگاشویلی قهرمان جهان و المپیک از گرجستان با نتیجه 7 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست خنچیگاشویلی مقابل کشتی گیر روس، مقصودی حذف شد.در این وزن تاکوتو اتوگورو از ژاپن و باجرانگ از هند به دیدار فینال راه یافتند.

پرویز هادی برنزی شد/2 مدال برنز در چهار وزن نخست

در وزن 79 کیلوگرم عزت اله اکبری در دور اول جانی بور دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه را با نتیجه 10 بر 2 مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره جهان از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله مقابل گریگور گریگوریان از ارمنستان با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.در این وزن حسن اف از آذربایجان و کایل داک از آمریکا فینالیست شدند.

در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را با نتیجه 13 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل شریف شریف اف دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در این مرحله باتیربک چاکالوف از روسیه را با نتیجه 12 بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب جی دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. در این وزن کاکس از آمریکا و ایوان یانکوفسکی از بلاروس در دیدار فینال حضور دارند.

رقابت های رده بندی و فینال 4 وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان فردا شب(دوشنبه) برگزار خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

اطری و مقصودی حذف شدند

اولین مدال ایران بنام یزدانی ثبت شد

قرعه کشی اوزان 70 و 97 کیلو گرم برگزار شد/قرعه دشوار امامی و همگروهی گلیج با تانک روس ها


انتهای پیام/

پایان رقابت های 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان و کسب 2 مدال برنز برای ایران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر