ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن/ معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند!

پولدار شدن جزء رویا‌هایی است که هر کسی حداقل یکبار آن را در ذهن خود پرورانده است، اما چطور این رویا به حقیقت می پیوندد و آیا بین ثروتمند شدن و بی اخلاقی ارتباطی وجود دارد؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پولدار شدن و رویای ثروتمند بودن از جمله رویا‌ها و افکاری است که هر کسی را به خود مشغول می‌کند و افراد بسیاری در سودای رسیدن به آن سر می‌برند. بسیاری از مردم فرمول‌های خاصی را برای رسیدن به این رویای شیرین و ثروتمند شدن در نظر دارند که برخی از آن‌ها کاربردی و واقعی است و برخی دیگر اصلا به کار نمی‌آید و در این بین نکته جالبی که وجود دارد داشتن عاداتی مشترک در بین افراد ثروتمند است که بد نیست آن‌ها را بدانید!

در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان تصمیم دارد در این مطلب به فرمول‌های ثروتمند شدن؛ البته صرفا از باب ایجاد تلنگر و همچنین عادات مشترک در بین افراد پول دار بپردازد، پس پیشنهاد می‌کنیم این مطلب جذاب را از دست ندهید!

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

چطور ثروتمند شویم؟

پولدار شدن یکی از دغدغه‌های مهم آدم‌های این روزگار است و اغلب هم خواسته هایشان بیش از مقدار پولی است که در دسترس دارند، اما حتما شنیده اید که می‌گویند پول خوشبختی نمی‌آورد و هستند آدم‌هایی که با داشتن ثروت فراوان باز هم غمگین و ناراحت هستند.


این مطلب را از دست ندهید: 10 کلید طلایی پولدار شدن در جوانی


برای دانستن اینکه چطور پول بیشتری کسب کنید و زندگی بهتری داشته باشید، سراغ محمود معظمی رفتیم او به شما می‌گوید که ثروت تنها به معنی پولدار شدن نیست و برای ثروتمند شدن ابتدا باید مجموعه‌ای از صفات خوب را در خودتان نهادینه کنید.

یکی از این صفات خوب تمرین شاد بودن و حفظ شادمانی است.

در اینجا به شما میگوییم درباره پول چطور فکر کنید و ثروتمند شدن چه فرمولی دارد.

آموخته‌های اشتباهتان را دور بریزید

چرا اکثر آدم‌های بی اخلاق در سریال‌ها ثروتمند هستند و هر فردی که شرایط مالی ضعیف تری دارد، انسانی با اخلاق و خوب است؟!

بی اخلاقی ربطی به ثروت ندارد، بلکه یک ویژگی شخصیتی ناسالم است. چه کسی گفته پول چرک کف دست است؟! این باور‌ها را تغییر دهید. لطفا از خودتان بپرسید و بنویسید وقتی می‌گویید پول چه به ذهنتان می‌آید؟ نقشه ذهنی شما در رابطه با پول چیست؟ آیا یکی از جمله‌های زیر به ذهنتان می‌رسد؟ پول علف خرس است، پول جن و من بسم الله، پول زیر پای فیل، پول خوشبختی نمی‌آورد اینها…همه اشتباه است! دنیای بیرونی شما عوض نمیشود مگر اینکه افکارتان را تغییر دهید. هر لحظه از خودتان بپرسید به چه فکر می‌کنید؟ اگر روی نداشته‌ها و ناراحتی هایتان تمرکز کنید که بیچاره می‌شوید! شما مختار هستید که ثروت را انتخاب کنید یا فقر را! هیچ اجباری هم برای ثروتمند زندگی کردن شما وجود ندارد!

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

به پول احترام بگذارید!

یاد بگیرید که به پول احترام بگذارید. اگر فکر می‌کنید شما سزاوار ثروت نیستید به این دلیل است که به جایگاه حال حاضرتان می‌نگرید. هیجان از یک فکر خوب سرچشمه می‌گیرد. اگر حس خوبی دارید یعنی به موضوعات هیجان انگیز فکر میکنید!

هیجان سوخت و انرژی رفتار شماست. الگو‌های رفتاری ذهن ما از کودکی در رابطه با ثروت یا رفتار دیگری شکل گرفته اند.

این الگو‌ها شامل خانواده، جامعه، رسانه‌ها، مدارس، جنسیت و …است.


این مطلب را از دست ندهید: راه حلی آسان برای پولدار شدن دانشجویان


بدترین موضوع انشا در تمام دوران تحصیلی این موضوع است؛ علم بهتر است یا ثروت! چرا این دو را در مقابل هم قرار می‌دهید؟

کدام ثروت پایدار و با ریشه‌ای بدون آگاهی و دانش کسب شده و کدام دانشی بدون کسب ثروت ارزشمند است؟ کسی منکر ارزش علم نمی‌شود. در دین خودمان هم داریم که یک لحظه تفکر بهتر از ۷۰ سال عبادت است.

من هیچ چیز نمی‌دانم!

خطرناک‌ترین موضوع در بحث آموزش این است که فکر کنید چیزی را می‌دانید. من این را می‌دانم را فراموش کنید. هر لحظه که با خودتان بگویید خودم این موضوع را بلدم. از همان جا آموزش متوقف می‌شود و هیچ چیز جدیدی یا نخواهید گرفت! پس این را باور داشته باشید که کسی شما را خوشبخت‌تر یا بدبخت‌تر نمی‌کند مگر خودتان! اگر چیزی را در دنیای پیدا می‌خواهید، باید در دنیای پنهان سرمایه گذاری کنید. دنیای پیدا همان خودآگاه و دنیای پنهان ناخودآگاه هر انسانی است. پول، در بانک و دست فرد دیگری نیست، بلکه در مغز شماست. اگر پول می‌خواهید در ابتدا باید درون خودتان راجستجو کنید. آیا فکر می‌کنید شما شایسته ثروتمند شدن هستید؟

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

با افزایش درآمد ثروتمند نمی‌شوید

ثروتمند‌ها به دارایی شان فکر می‌کنند، فقرا به درآمدشان. ثروت به معنای مقدار دارایی است و نه درآمد. باید یاد بگیرید درآمد را به دارایی تبدیل کنید.


این مطلب را از دست ندهید: 10 روش پولدارشدن به شیوه میلیاردها


جالب است بدانید تنها با افزایش درآمد ثروتمند نخواهید شد. تفاوت‌های ظریفی بین تفکر فقر و تفکر ثروت وجود دارد. کاشکی‌ها را باید در زندگی دور بریزید! عاشق کاری که انجام می‌دهید، باشید. ظرف وجودی تان را بزرگ کنید. هر روز صبح به خود بگویید خدایا به من کمک کن امروز بیشتر خدمت کنم. از این به بعد به جای فکر به بدهی‌ها و بیچار گی‌ها به فکر ایجاد ثروت باشید. بهتر است به جای استفاده از واژه مشکلات، بگوییدمسائل. به این فکر کنید که شما از مسائل تواناتر هستید.

شما همانی هستید که بیشتر اوقات به آن می‌اندیشید

تجربه نشان می‌دهد، ثروت واقعی بدون شادمانی به دست نمی‌آید. بیشتر افراد پول و پولدار شدن را به اشتباه با ثروتمندی یکی می‌دانند؛ در حالی که ثروت مفهومی عظیم‌تر دارد. ثروتمند نمی‌شوید مگر توجه تان به داشته هایتان باشد و نه آنچه ندارید. شکرگزار باشید و نه غرغرو و طلبکار از خود، دنیا و اطرافیان. طبق قانون جذب شما فکرتان را روی هرچیز متمرکز کنید همان را دریافت خواهید کرد. شما همانی را دریافت می‌کنید که بیشتر اوقات به آن می‌اندیشید. اگر گردوش روزگار، شانس و اقبال، شرایط اقتصادی و اوضاع و احوال جهان در اختیار شما نیست صاحب فکرتان که می‌توانید باشید و اینجا همان جایی است که می‌تواند نقطه قوت شما باشد. در هر شرایطی که هستید، بگردید، نکات مثبت آن لحظه را پیدا و شکر کنید. این عبارت را قلبا باور کنید "هر اتفاقی که برایم رخ می‌دهد به نفع است".

ثروت یعنی توانایی و هنر تبدیل درآمد به دارایی

به جای تلاش برای پولدار شدن، در پی ایجاد استقلال مالی باشید یعنی وضعیتی که شما برای گذران زندگی نتم در آینده با شرایطی دست کم ۲۰ درصد بالاتر از استاندارد جامعه، نیازی به کار کردن نداشته باشید. منظورم این نیست که نباید کار کنید. بلکه برای رسیدن به وضعیت استقلال مالی، شما اول کاری را میکنید که دوست و از آن لذت می‌برید. دوم اینکه لذت انجام کارتان، بر میزان درآمدتان ترجیح دارد. ثروت به خودی خود ایجاد میشود و نیاز و ربطی به کار کردن شما ندارد.

تعجب می‌کنید، اما تا این نکته بسیار ساده را باور نکنید، به احتمال بسیار زیاد نخواهید توانست روی شادمانی و آرامش اقتصادی را ببینید.

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

ثروت یعنی توانایی تبدیل درامد به به دارایی. به زبان ساده‌تر، بخشی از درآمدتان را به طور منظم پس انداز کنید و با آن مرغ‌های تخم طلا بخرید.

از منطقه امن خود بیرون بیایید

پول برای ثروتمندان سخت کار می‌کند، اما فقرا، سخت برای پول کار می‌کنند. اگر می‌خواهید زندگیتان عوض می‌شود. باید اول باور‌ها و اندیشه هایتان نسبت به پول و ثروت را تغییر دهید.


این مطلب را از دست ندهید: راههای سریع پولدار شدن


عادت به پس انداز مهم‌تر است تا میزان پس انداز. عادت کنید که پس انداز کنید به یاد داشته باشید؛ پس انداز، بدهی شما به آینده تان است. اهمیت این بدهی کمتر از اقساط و وام بانکی یا پول آب و برق و گاز نیست. افرادی هم هستند که خیلی خوب پس انداز می‌کنند، خانه و ماشین می‌خرند، ولی ریشه پول جمع کردن آن‌ها اغلب اضطراب است. پول برای آن‌ها داشتن امنیت بیشتر است و اگر بخواهند آن را خرج کنند، احساس نا امنی را تجربه می‌کنند. این رابطه را دور بریزید. پول یعنی رفاه بیشتر، آرامش، فرصت بیشتر و …اصولا در تفکر ثروت، ناآرامی و عدم امنیت جایگاهی ندارد. افرادی که تفکر فقر دارند، همیشه دوست دارند امنیت داشته باشند و بدهی هایشان را بدهند. راحت باشند و دردسری نداشته باشند. همین طور هم کوچک میکند. هیچ سعی نکنید که همه چیز امن و آرام و بی صدا باشد. این یعنی مرگ.

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

فرمول جادویی برای ثروتمند شدن

این فرمول را جدی بگیرید و به آن عمل کنید. فرض کنید هزار واحد درآمد دارید:

۶۰درصد از درآمدتان را صرف هزینه‌های ضروری کنید (خوراک، پوشاک، بهداشت، آموزش…)

۲۰درصد آن را به حساب پس انداز "استقلال مالی" واریز کنید (این حساب آینده زندگی شما را تضمین می‌کند و به هیچ وجه نباید حتی اگر به دلیل بدهی به زندان افتادید قرض کنید، اما به حساب مالی دست نزنید)


این مطلب را از دست ندهید: چگونه در جوانی ثروتمند شویم؟


۱۵درصد از درآمدتان باید در حساب”لذت و خوشی” گذاشته شود (هرچیزی که خوشحالتان میکند. شرط این حساب این است که بین ۷۰تا۹۰ روز خرج شود، چون ذهن شما باید از کارکردن پاداش و لذت بگیرد تا شوق ادامه دادن کار را داشته باشد. کار کردن جان کندن نیست!)

پنج درصد را هم به حساب “امور خیر، نیکوکاری و کمک کردن به دیگران”اختصاص دهید (فکر کنید قرار است به مسافرت بروید و فردی به شما می‌گوید این بسته را هم به اقای فرخی برسانید. اگر نبرید چه می‌شود؟ خیانت در امانت کرده اید تاکید میکنم که از روزیتان این مبلغ را برای خیریه خرج کنید)

اگر برای شما این سوال ایجاد شده که حتی یک میلیون تومان هم هزینه‌های ضروری شما را پاسخ نمی‌دهد؛ چه برسد به ۶۰۰ هزارتومان! باید بگویم دو راه دارید:

 • اول هزینه هایتان را کاهش دهید.
 • دوم، درآمدتان را افزایش دهید.
 • راه سومی وجود ندارد متاسفانه!

اگر هم بیش از ۲۰ درصد می‌توانید پس انداز کنید مشکلی ندارد فقط فراموش نکنید که خیلی از هزینه‌های ضروریتان نزنید، چون باید سطح استاندارد زندگیتان را هم بالا ببرید. مهم‌ترین قضیه در رعایت این فرمول، یاد گرفتن پس انداز است و مدیریت و آموختن یک عادت درست. بعد منتظر معجزه‌ها باشید. هر چند با مبلغی کم ذخیره را شروع کنید و از روی رغبت این فرمول را انجام دهید.

ترفند‌هایی جالب و ساده برای پولدار شدن + معرفی عادات مشترک افراد ثروتمند! / ارتباط بین بی اخلاقی و ثروتمندی

۹ عادت مشترک آدم‌های پولدار که جالب است بدانید

آدم‌های پولدار و ثروتمند عادت‌هایی دارند که ممکن است برای شما هم جالب باشد. در ادامه ۹ عادت مشترک آدم‌های پولدار را به شما می‌گوییم.


بیشتر بخوانید: ماجرای یک شبه پولدار شدن در فضای مجازی با فریب نوجوانان


«تام کارلی»، محقق آمریکایی برای مدت پنج سال، عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدار‌ها را شناسایی می‌کند و توضیح می‌دهد که عادات روزانه پولدار‌ها و غیرپولدار‌ها به شدت متفاوت است و با توجه به عادات روزانه یک شخص می‌توان وضعیت مالی اش را پیش بینی کرد. او در تحقیقات خود درباره طبقه پولدار نوشته: «جالب این جاست که ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونر‌های آمریکایی پولدار‌هایی خودساخته و نسل اولی هستند.»

 1. حدود ۷۰ درصد پولدار‌ها روزانه کمتر از ۳۰۰ کالری هله هوله (junk food) مصرف می‌کنند و حدود ۹۷ درصد بی پول‌ها روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری هله هوله می‌خورند.
 2. حدود ۸۰ درصد پولدار‌ها روی «یک» هدف مشخص تمرکز کرده اند و فقط ۱۲ درصد بی پول‌ها چنین کاری می‌کنند.
 3. حدود ۷۶ درصد پولدار‌ها چهار روز در هفته ورزش می‌کنند، ولی ۲۳ درصد بی پول‌ها اهل ورزش مرتب هستند.
 4. حدود ۶۳ درصد پولدار‌ها موقع رفتن سر کار به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند، ولی فقط ۵ درصد بی پول‌ها چنین عادتی دارند.
 5. حدود ۸۱ درصد پولدار‌ها کار‌هایی را که باید در طول روز انجام بدهند، فهرست می‌کنند، ولی فقط ۱۹ درصد بی پول‌ها to-do list دارند.
 6. حدود ۶۳ درصد والدین پولدار، بچه هایشان را مجبور می‌کنند که ماهی دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند و فقط ۳ درصد بی پول‌ها چنین عادتی دارند.
 7. حدود ۸۰ درصد پولدار‌ها به دیگران زنگ می‌زنند تا تولدشان را تبریک بگویند، ولی فقط ۱۱ درصد بی پول‌ها چنین کاری می‌کنند.
 8. حدود ۶۷ درصد پولدار‌ها اهداف شان را روی کاغذ می‌آورند و فقط ۱۷ درصد بی پول‌ها از این کار‌ها می‌کنند.
 9. حدود ۸۸ درصد پولدار‌ها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می‌گذرانند و فقط ۲ درصد بی پول‌ها چنین عادتی دارند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۱ ۲۵ آبان ۱۴۰۰
لذت دنیا به اینه که تو داری نهایت لذت دنیا را می بری وقتی به آخرش رسیدی یعنی خودکشی وقتی به یه تفر رسیدی و کفت کمکم کن ۵۰۰۰ تومان کمکش کردی لذت دنیا را می بری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۲۵ آبان ۱۴۰۰
نظرم اینه که وقتی تو نهایت لذت هستی نهایتش خود کشییه وقتی دیدی یه نفر التماس می کنه کمکم کنی ۵۰۰۰۰ تومان بهش بدی یعنی حال دنیا
Iran (Islamic Republic of)
امین
۰۸:۵۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۰
کار کنید زحمت بکشید حتما پولدار میشید سیگار رو ترک کنید که باسه دخانیات پول ندید غذام خودتون درست کنید به هر حال باید از خوشیاتون بزنید
Iran (Islamic Republic of)
نا شناس
۲۰:۳۵ ۱۸ آبان ۱۳۹۹
کاشکی من یک ایکس باکس می توانستم بخرم
Netherlands
ناشناس
۲۲:۰۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
من میخوام پولدار شم و یه هدف خاص داشته باشم ولی هیچی به ذهنم نمیرسه هرچی میگم یا پدرم مخالفه یا چیزایی ک بابام میگه رو من مخالم واسه همین علاقه هام تموم شده پوچ موندم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۸
من وضع مالیم خیلی خرابه.شوهرم صب تا شب دقیقا مثل تراکتور کار میکنه اما هشتمون گرو.نه که چه عرض کنم یکمونم نیس برا زندگی بهتر ۵تاشهر بهم زدیم اما دریغ از خوب شدن وضمون من حالا از شوهرم متنفرم.از زندگیم بدم میاد چون همه چیزای که میخوام برام شدن حسرت از خدا هم هر چقد میخوام انگار صدای منو نمیشنوه وگریه های منو نمیبینه.من تحمل اینهمه سختی و مشقت ندارم.خدایا من خیلی بی ظرفیتم.یه نیم نگآ.لطفا.شاید دوسمنداری.خدایا خسته ام....خسته
Iran (Islamic Republic of)
معین
۲۳:۳۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
عریزان ببینید فقط و فقط خدا باید براتون بخواد که پولدار بشید، مطمئن باشید اگه خودتون رو هم بکشید اما اگه خدا نخواد که شما پولدار بشید مطمئنا به هیچ وجه پولدار نمیشید. فقط و فقط خدا
Afghanistan
مشتاق علی زاده
۲۱:۳۴ ۲۷ دی ۱۳۹۸
اول سلام به شما سپاسگزارم از معلومات شما و به نظر مه پولدار شدن یعنی فکر کردن و تلاش کردن است به این معنی که اگر ما فقیر به دنیا میایم این گناه خود ما نیست ولی اگر فقیر از دنیا بریم این گناه خود ما است بخاطریکه ما زندگی را نتوانستیم درست مدیریت بکنیم وسلام تشکر از شما .
Iran (Islamic Republic of)
طاها
۲۲:۰۸ ۰۸ دی ۱۳۹۸
من میخوام پولدار شوم
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۲۲:۵۷ ۲۸ آذر ۱۳۹۸
اگه پولدار بودن آسون بود همه پولدار میشدن بله زمانی که شما سریال تماشا میکردی رونالدو توپ شوت می کرد ولی اگر زمانی که شما توپ شوت میزدی رونالدو سریال نگاه می کرد الان شما پولدار و رونالدو فقیر بود و همه جا می گفتن شماره ۷ پرسپولیس رو یوونتوس با ۸ میلیارد دلار به خدمت گرفت پس به اندازه سخت کوش بودنت و هوشیار بودنت انتظار داشته باش کلنگ نزن کلنگ زدن رو همه بلدن اما کلنگ بساز حتی شده یدونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
سلام بچه ها
اگر در شغل خودتون بروز باشید و متخصص یعنی هیچ کس رو دستتون بلند نشه میتونید یک ثروتمند باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
به نظر من اگر رانت و ژن بازی و اختلاس با همت بازرسی و اطلاعات و قوه‌قضاییه کنترل بشه عالیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
امید وار به کسی میگن که
یخچال خونه شن پر باشه از حسرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
ای بابا آخه برای پولدار شدن این که ماهی 1 تومن میگیریم!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
امید وار به کسی میگن که
یخچال خونه شن پر باشه از حسرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
من دلم میخواد با کسی ازدواج کنم پولدار باشه همه چیز فراهم باشه
Iran (Islamic Republic of)
ملکوت
۱۱:۲۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
اشتبتاءمیکنی خودت استقلال داشته باش.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
کدوم پول ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
ماامید داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
حسرت یه مسافرت خوب به دلم نشسته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
منم ناامیدم از همه چیز
Iran (Islamic Republic of)
ملکوت
۱۱:۱۹ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
به خدا توکل کن نا امید نشو.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
پدر بنده پولداره اما چه فایده داره به من که ثروتشو نمیده خب
Iran (Islamic Republic of)
ملکوت
۱۱:۲۳ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
این انتظار نداشته باش که پدر به شما پول زیادی دهد همین که خرجی بهت مید کافی هست شکر خدا کن که پدرت پول دارد و محتاج کسی نیستید در زندگی.
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۲۱:۴۹ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
با سلام ممنونم بخاطر مطلب بسیار مفیدتون.واقعا راه و راز ثروتمند شدن همینه.همیشه به یاد داشته باشید ثروتمند بودن باشکوه است .و زندگی ما بواسطه افکار ماست.و کل این ماجرا در یک جمله کوتاه خلاصه می شود .« احساس خوب اتفاق خوب» واقعا مطلبتون عاااالی بود ممنونم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۹ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
علی برکت الله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۶ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
من 18 سال 80 درصد درآمد پس انداز کردم حالا بعد از 18 سال فقط ی خودرو سمند و در خونه 80 متری رهنی زندگی میکنم و دیگه هیچی ندارم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۵ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
شکر خدا کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
ببخشید یک سوال برای من پیش اومد؟لطفا کدوم پول رو پس انداز کنیم.؟من خودم تاهشتم حقوقم تموم میشه و۲۲روز باقی مانده رو قرض میکنم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
ببخشید یک سوال برای من پیش اومد؟لطفا کدوم پول رو پس انداز کنیم.؟من خودم تاهشتم حقوقم تموم میشه و۲۲روز باقی مانده رو قرض میکنم.
Iran (Islamic Republic of)
م
۱۷:۴۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
فعلا بهترین راه ناامیدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
ما خوب میدونیم چطوری پولدار بشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
من میگم برای پولدار شدن باید چکار کنید: در خانواده ای ثروتمند و از آقایان به دنیا بیایید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
من میگم برای پولدار شدن باید چکار کنید: در خانواده ای ثروتمند و از آقایان به دنیا بیایید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
منم پولدارم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۹ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
خوش به حالمون!!
Iran (Islamic Republic of)
ملکوت
۱۱:۲۷ ۱۵ آبان ۱۳۹۷
شکر خدا بکن که پول داری .
Netherlands
بیداد
۱۴:۱۳ ۱۴ آبان ۱۳۹۷
اینها که گفتید برای ایران جواب نمی‌دهد. ژن خوب داشته باش.