کد خبر: ۶۷۱۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲

امام جمعه خوی گفت:مبارزه با ظالم و ستمگر از مسلمات دین مقدس اسلام است.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازارومیه؛حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی درخطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار اظهار داشت:مبارزه با ظالم و ستمگر از مسلمات دین مقدس اسلام است و حدود ۴۰۰ آیه شریفه قرآن و ۱۷ سوره در ارتباط با جهاد نازل شده است ودر روایات اهل بیت (ع)، در خطبه‌های نهج البلاغه و دعا‌های صحیفه سجادیه بر جهاد در راه خدا و مبارزه با ستمگران توصیه شده که از شمارش خارج است.

خطیب نماز جمعه خوی در ادامه گفت: در طول تاریخ هر وقت مسلمانان قدرت و توان پیدا کرده اند علیه ستمگران مبارزه نموده اند.

وی درادامه به مناسبت‌های هفته اشاره کردو گفت: تبعید حضرت امام به ترکیه، روز دانش آموز، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را از جمله مناسبت‌های هفته برشمرد.

خطیب نماز جمعه درادامه با اشاره به نقش اساسی و محوری دانش آموزان در انقلاب اسلامی اظهار داشت: نقـش دانـش آمـوزان در مبارزات قبل و بـعد از پیروزی را می‌توان در مواردی ازجمله؛ حضور در تمامی تظاهرات علیه رژیم پهلوی، پخش اعلامیه‌های حضرت امام علیه رژیم، شعارنویسی علیه رژیم در مدارس و خیابانها، حضور در دفاع ۸ ساله علیه بعثیان متجاوز، حضور و مشارکت گسترده در سازندگی کشور دانست.

حجت الااسلام شکوری در ادامه با توجه به ۲۸ صفر سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و امام مجتبی ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی و رفتاری پیامبر را از دیدگاه امیرمؤمنان (ع) مورد بررسی قرار داد و گفت:: امیرمؤمنان (ع) می‌فرماید: رسول خدا رسالت خود را با امانت داری ادا کرد و با موفقیت جهان را پشت سر گذاشت و پرچم حق را در بین ما باقی گذاشت.

خطیب نماز جمعه خوی در بخش دیگر از خطبه‌ها با اشاره به آخرین توصیه‌های رسول خدا به مردم اظهار داشت: رسول خدا (ص) در اواخر عمر مـبارک خـود روزی بر مردم خطبه خواند و چنین فرمود::ای مردم من به زودی از میان شما خواهم رفت شما را به عترتم توصیه می‌کنم. هرکس به آنان چنگ بزند به ریسمان خدا چنگ زده است به آنان چیزی یاد ندهید، چون آنان از شما داناتر هستند؛ و از آنان پیروی کنید بدلیل اینکه آنان با حق و حق با آنان است تا اینکه در حوض کوثر برمن وارد شوند.

نفاق و خیانت پیروان امام حسن ع عامل تحمیل صلح بر امام مجتبی بود

حجت الاسلام شکوری با اشاره به ۲۸ صفر روز شهادت امام حسن مجتبی اظهار داشت:امام حسن مجتبی در دوران امامت خود مورد ظلم و ستم مضاعف قرار گرفت. بویژه در پذیرش صلح با معاویه که حتی پیروان آن بزرگوار به او جسارت و بی احترامی می‌کردند.

مرحوم شیخ مفید در کتاب ارشاد خود با تشریح افکار و اندیشه‌های پیروان آنحضرت و تقسیم آنان به پنج گروه در واقع علل و ریشه‌های پذیرش متارکه جنگ با معاویه را به زیبایی تبیین فرموده است.

افشاگری امام رضا (ع) در مورد جعل حدیث علیه اهل بیت (ع)

حجت الاسلام شکوری همچنین با اشاره به ۲۹ صفر سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا اظهار داشت: شخصی بنام ابراهیم بن محمود می‌گوید:به امام رضا (ع) عرض کردم نزد ما روایاتی از مخالفین شما در مورد فضایل امیرمؤمنان (ع) و شما خاندان وجود دارد که امثال آن را در میان روایات شما مشاهده نمی‌کنیم

امام در پاسخ فرمودند:مخالفان ما سه نوع اخبار در فضایل ما جعل کرده اند غلو، کوتاهی در حق ما و تصریح به بدی‌های دشمنان ما وقتی مردم اخبار غلّو را می‌شنوند شیعیان ما را تکفیر می‌کنند و می‌گویند شیعیان قائل به ربوبیت ائمه خود نیستند وقتی کوتاهی در حق ما را می‌شنوند معتقد می‌شوند و وقتی بدی‌های دشمنان ما و دشنام به آنان را می‌شنوند ما را دشنام می‌دهند.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر